Polygon (MATIC) Shiba Inu’yu Geçmeye Çok Yakın

Polygon (MATIC) Shiba Inu’yu Geçmeye Çok Yakın

Ethereum blok zincirinin üzerindeki kendi adını taşıyan Katman 2 çözümünün yerel tokeni olan Polygon (MATIC), bugün erken saatlerde 2.70 dolarlık bir başka rekor fiyat zirvesine ulaştı.

Token şimdi Shiba Inu’yu (SHIB) yakalamaktan ve efsanevi meme tokenini piyasa değeri ile 14. sıraya itmekten bir boy kadar uzakta. CoinMarketCap verilerine göre yukarıda bahsedilen iki kripto para birimi sırasıyla 19.3 milyar dolar ve 18.7 milyar dolar değerinde.

MATIC tokeni, Uniswap‘ın UNI tokeninin sahipleri, popüler otomatik piyasa yapıcının üçüncü versiyonunun geçen hafta Polygon’da dağıtılması lehinde ezici bir çoğunlukla oy verdiğinden beri %24 arttı. Teklif, Kasım ayında Polygon’un kurucu ortağı Mihailo Bjelic tarafından ortaya atılmıştı.

22 Aralık’ta, Uniswap v3 sözleşmeleri (çekirdek, çevre ve staker sözleşmeleri) Polygon’a dağıtıldı ve token fiyatını rekor seviyelere iten yeni bir MATIC rallisini ateşledi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Shiba Inu, Carolina Hurricanes Tarafından Kabul Edilecek

Uniswap v3, diğer iki Ethereum ölçeklendirme çözümü olan Arbitrum ve Optimism’de zaten mevcut; ancak bu dağıtımlar, kilitlenen toplam değerin yalnızca küçük bir bölümünü oluşturuyor.

Shiba Inu’nun kendi ölçeklendirme çözümü

Ethereum’un üzerinde çalışan bir token olan Shiba Inu, ikinci en büyük blok zincirinin ölçekleme sorunlarından da etkileniyor, bu nedenle geliştiricileri “Shibarium” adlı bir Katman 2 ağı üzerinde çalışıyor.

Lansmanın zaman çizelgesi belirsizliğini koruyor, ancak ShibaSwap geliştiricisi Eric M kısa süre önce “yakında” geleceğini söyledi.