HaberlerKripto Para Haberleri

Poly Network Bilgisayar Korsanları, Varlıkların %50’sinden Fazlasını İade Ettiklerini Söylüyor

Poly Network bilgisayar korsanları şu ana kadar yaklaşık 340 milyon ABD doları değerinde çalıntı varlıkları iade etti.

Poly Network saldırısının arkasındaki hackerlar yaklaşık 340 milyon ABD Doları iade etti, bu da 600 milyon ABD Doları üzerindeki toplam kazançlarının yarısından fazlasını temsil ediyor.

Poly Network’ten gelen son Tweet’e göre, bilgisayar korsanları Ethereum’da 3,3 milyon ABD Doları değerinde token, Binance Akıllı Zincirinden 256 milyon ABD Doları değerinde token ve Polygon blok zincirinde 1 milyon ABD Dolar’ını iade etti.

Ancak Polygonscan’a göre, bilgisayar korsanları Polygon blok zincirinde yaklaşık 84 milyon ABD Doları değerinde USD Coin’i de iade etti.

USD Coin‘lerin yanı sıra, iade edilen varlıklar Binance USD, Shiba Inu Coin ve merkezi olmayan finans (DeFi) için algoritmik bir stabilcoin olan Fei’den oluşuyor. Ethereum blok zincirindeki yaklaşık 269 milyon ABD doları değerindeki varlıklar henüz iade edilmedi.

Failler fonları iade etmeye başlarken, aynı zamanda Ethereum blok zincirinde bir Soru-Cevap oturumuna katıldılar. Primitive Crypto’nun kurucusu Dovey Wan, Poly Network’teki güvenlik açıklarını ortaya çıkarmak için saldırı yaptıklarını tweetledi.

Ayrıca hackerlar, saldırının yürütülmesi hakkında daha fazla ayrıntı açıkladılar ve “dünyayı kurtarmaya” çalıştıklarını, fonları aklamak gibi bir niyetleri olmadığını söylediler.

Bilgisayar korsanlarının iddialarına rağmen, hack olayından birkaç yatırımcı etkilendi ve bazıları kripto para yatırımlarının önemli bir kısmını kaybetti .

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu