Faydalı Bilgiler

Polkastarter Nedir?

Kullanıcılara kitle fonlaması için merkezi olmayan bir başlatma panosu sağlayan finans projesi Polkastarter, her geçen gün popülaritesini arttırmaya devam ediyor.

Son zamanlarda IDO platformlarına olan ilgi bir hayli artmış durumda. Peki, bu alanda öne çıkan finans projesi  Polkastarter nedir? Polkstarter kabaca token havuzlarının alım satımının yapıldığı bir protokoldür.

Amacı, piyasaya giren projelerin merkeziyetsiz ağlarla işbirliği yaparak fonlama alabilmesidir. Polkastarter, yaptığı halka açık satışlarla son zamanların en çok konuşulan finansal projelerinden biri oldu.

Polkastarter nedir
Polkastarter nedir

Ağın kendi kripto para birimi POLS olarak yer almaktadır. POLS, token satışlarına katılım şansını arttırıyor. Alım yapabilecekler listesine katılabilmek için en az 3 Bin POLS sahibi olmak gerekiyor. Bu miktar daha önceki zamanlarda 1000 olarak uygulanıyordu. Yapılan yeni duyuru ile 3000’e çıkarıldı.

Aslına bakacak olursak Polkastarter tabanlı yapılacak olan yeni token satışlarına katılabilmek için sadece 3.000 POLS sahibi olmak da yeterli değildir. Her bir token satışı için projelerin farklı şartları da olabiliyor. Açık arttırma ile yapılan satışlarda ise en fazla alınabilecek miktarlar daha önceden belirleniyor.

Nasıl Katılım Sağlanır?

Polkastarter nedir? Sorusunun yanında nasıl katılım sağlanacağı da merak ediliyor. Bu platforma katılmak son derece basittir. Bunun için uygulamanız gereken adımlar şunlardır:

  • Polkastarter sitesine giriş yapın ve kullandığınız cüzdanı buraya bağlayın.
  • Ardından ana sayfada yer alan token satışlarından hala alıma açık olanları seçin ve “Join Pool” ifadesine tıklayın
  • Şartları kabul ettikten sonra, havuzdaki minimum ve maksimum yatırım tutarlarını inceleyin.
  • Ne kadar Ethereum göndermek istediğiniz belirleyip, Join Pool seçeneğine tekrar tıklayın.
  • İşlemleri cüzdanınızdan onaylayın. Daha sonra havuz tamamen dolunca tokenlerinizi cüzdanınızdan kontrol edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu