Polkadot’un Sosyal Hakimiyeti 2 Ayın Zirvesindeyken Birçok Altcoin Zayıflıyor

Polkadot’un Sosyal Hakimiyeti 2 Ayın Zirvesindeyken Birçok Altcoin Zayıflıyor

Birçok altcoinin değerinde düşüş meydana gelirken, Polkadot (DOT) sosyal ilgide önemli bir artış gören lider varlık olarak ortaya çıktı.

Santiment tarafından sağlanan zincir içi verilere göre, piyasa değerine göre ilk 100’deki kripto para birimiyle bağlantılı görüşmelerin % 17’sinde DOT’tan bahsedildiğini ve bu tokene ayrılan tartışma oranını iki ayın en yüksek seviyesine çıkardığını belirtmekte fayda var. Önde gelen kripto veri platformuna göre Polkadot’a ilgi şu şekilde:

“Pek çok altcoin düşerken, Polkadot dikkatleri üzerine çeken bir üst varlık olarak ortaya çıktı. En iyi 100 kripto varlığıyla ilgili tartışmaların %17’si DOT’u içeriyor.”

Polkadot Sosyal Hakimiyeti. Kaynak: Santiment

Polkadot büyümeye devam ediyor

Polkadot blok zinciri için merakla beklenen parachain müzayedeleri sayesinde, ağın yerel tokeni DOT, 4 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 54.86 Dolar’a ulaştı.

Ayrıca, kripto borsa yatırım fonları (ETF’ler) Ekim ayında Avrupa borsasında işlem gören ürünler (ETP’ler) ve özellikle Temmuz ayında SIX İsviçre Borsasında ihraççı SEBA Bank tarafından tanıtılan SEBA Polkadot ETC (SDOT) ilk sırada yer aldı. Dijital varlığa artan talep nedeniyle Ekim ayında %52,38 ile En İyi 20 ETP listesine girdi.