Polkadot tabanlı SubDAO, parachain slot müzayedelerinden çekildi

Polkadot tabanlı SubDAO, parachain slot müzayedelerinden çekildi

SubDAO Parachain Slot Müzayedelerine Erken Havlu Attı

Merakla beklenen Polkadot Parachain Slot Müzayedelerinde bir başvuru sahibi olan SubDAO‘nun erken çekildiği görülüyor. Detaylı ayrıntılar elimize ulaştı ve sizlerle paylaşıyoruz.

Polkadot tabanlı bir DAO protokolü olan SubDAO yaptığı açıklamada:

“Geliştirme ekibiyle yapılan görüşmeler ve sağduyulu değerlendirmeler sonucunda SubDAO Labs, resmi olarak Polkadot Parachain Slot Müzayedesini askıya almaya ve diğer parachainlerle işbirliğine öncelik vermeye karar verdi. SubDAO, sözleşmelerini diğer parachain’lerle işbirliği yapmak için ilk adım olarak Moonriver’a uygulayacak.”

SubDAO (GOV), büyüme için diğer seçenekler, birkaç XCM güncellemesi ve yüksek maliyetler dahil olmak üzere kararın çeşitli nedenlerini listeledi.

İlk nedene bakıldığında SubDAO, Substrate ve genel modüller gibi Polkadot ekosisteminin bir parçası olmak için keşfedebileceği başka teknolojik fikirler olduğunu açıkladı.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Acala, 32 milyonun üzerinde DOT stake edilen ilk Polkadot müzayedesini kazandı

Daha sonra SubDAO, zincirler arasındaki mesajları desteklemeyi amaçlayan bir “ortak fikir birliğine dayalı mesajlaşma formatı” olan XCM’yi düşündü; ancak SubDAO, zaman kaybına ve hatalara neden olan birçok XCM güncellemesi olduğunu iddia etti. Sonuç olarak:

“Bu aşamada, bir Polkadot parachain yuvasını güvenceye alsak bile, açık artırmaya verilen kiralama, hata ayıklama ve bağlantı için boşa para harcanacak. Aynı zamanda, hata ayıklama ve bağlantı süreci, geliştiricilerin dikkatini kendi ana işlerinden uzaklaştırıyor.”

Son olarak, SubDAO, bir parachain ile ilgilenmenin çok fazla mali yük olabileceğine dair endişesini dile getirdi.

Sen değilsin… Benim!

Zincirler arası DAO protokolü, sözleşmeleri dağıtmak için Moonriver‘ı seçtiğini duyurdu. Moonriver Ağı kendisini Moonbeam‘in “kardeş ağı” olarak tanımladı ve Kusama Ağı üzerinde büyüyen bir parachain halinde.

Bu arada kripto borsası OKEx, SubDAO’nun duyurusunu ve kullanıcılara bir DOT ödülü gönderme tercihini doğruladı.

Ayrıca SubDAO, yeni stratejisini desteklemek için dolaşımdaki tüm GOV tokenlerinin %20’sini yakacağını duyurdu.

Piyasa değerine göre dokuzuncu en büyük blok zinciri, olması gerektiği gibi mi? Kripto araştırmacısı Max Maher, çeşitli ölçümler kullanarak hem Polkadot (DOT) hem de Cosmos (ATOM)’u karşılaştırdı. Maher, piyasa değerlerinde büyük bir fark olmasına rağmen, Metcalfe Yasasını kullanarak ağın değerini hesaplarken, Cosmos’un Polkadot seviyesine ulaşmak için yalnızca %49 artması gerektiğini buldu.

Maher, Cosmos’a kıyasla Polkadot’un aşırı değerli olabileceğini veya Cosmos’un Polkadot’a kıyasla daha az değerli olabileceğini önermeye devam ediyor.