Polkadot sisteminin geliştiricileri olan Parity Technologies, Energy Web ile ortak oldu

Polkadot sisteminin geliştiricileri olan Parity Technologies, Energy Web ile ortak oldu

Karbonsuzlaştırılmış enerji şebekeleri için kar amacı gütmeyen bir bina işletim sistemi olan Parity Technologies ve Energy Web, “enerji sektörü işletmelerinin özelleştirilebilir blok zincirleri çalıştırmasını sağlamak” için ortak planlarını açıkladı.

Duyuruya göre, bu ortaklık enerji Web pazarı katılımcılarının özel yönetişim gereksinimlerini karşılamalarına ve Substrat, Polkadot ve Kusama ekosistemi aracılığıyla kripto-ekonomik çözümler denemelerine izin verecek.

Polkadot’a bağlanacak ilk çok zincirli ağ

Açık kaynaklı bir çok zincirli çerçeve olan Substrate, varlıkların özelleştirilebilir blok zincirleri oluşturmasını sağlıyor. Aktarılan bilgilere göre ek olarak Consortia Relay Chain, Polkadot’a bağlı ilk çok zincirli ağ olarak konumlandırılacak.

Energy Web Chain şu anda bir Ethereum Sanal Makinesine (EVM) ve orijinal olarak Parity Technologies tarafından geliştirilen Proof of Authority konsensüs mekanizmasına dayanmaktadır.

Energy CEO’su Jesse Morris, “Bunun gibi yenilikler, küresel enerji geçişi üzerinde gerçek dünya etkisi yaratma çalışmalarımızda topluluğumuzun daha da hızlı hareket etmesine yardımcı olacak.” İfadelerini kullandı.

Yönetici, konuşmalarının devamında ”Güneş enerjisine, pillere veya elektrikli araçlara yatırım yaparak ya da elektrikli araçlar kullanarak enerji dönüşümüne gerçekten katkıda bulunan şirketlerin ve bireylerin bunu yapmaya teşvik edilip kendilerine belirli bir yönetişim rolü verilebileceğini hayal edin” Dedi.

Polkadot’un kurucusu ve Ethereum’un kurucu ortağı Dr. Gavin Wood “Bu ortaklığı, enerji sektöründeki işletmeler için harika bir fırsat” Olarak nitelendirdi.