Pokémon Go Geliştiricisi Niantic, Bir ‘Bitcoin Metaverse’ İnşa Etmek İçin Fold ile Ortaklık Yapıyor

Pokémon Go Geliştiricisi Niantic, Bir ‘Bitcoin Metaverse’ İnşa Etmek İçin Fold ile Ortaklık Yapıyor

Fold, en iyi artırılmış gerçeklik oyunu (AR) Pokémon Go’yu geliştirmesiyle tanınan mobil oyun stüdyosu Niantic ile birlikte çalışacağını duyurdu.

Şirketlerin, kullanıcıların oynadıkça satoshileri toplayarak Bitcoin kazanmalarını sağlayacak bir metaverse yarattığı belirtildi.

Kısaca Pokemon Go‘dan bahsetmek gerekirse; “ Pokémon Go, iOS ve Android cihazlar için Pokémon Şirketi ile işbirliği içinde Niantic tarafından yayınlanan bir artırılmış gerçeklik (AR) mobil oyunudur.

Pokémon serisinin bir parçası olan oyun, Niantic, Nintendo ve The Pokémon Company arasındaki bir işbirliğinin sonucudur.

Pokémon denilen sanal yaratıkları bulmak için GPS özelliği olan mobil cihazlar kullanılır. Bunun yanında oyun ücretsizdir.

Fold ise Visa banka kartı (veya sunduğu ön ödemeli banka kartları) kullanıcılarının her satın alımda bir BTC ödülü kazanmalarını sağlayan bir Bitcoin şirketidir.

Kullanıcılar, bir satın alma işlemi gerçekleştirdikten sonra, Bitcoin kazanma şansı için Fold mobil uygulamasındaki çarkı döndürürler.

23 Kasım’da Fold , blogunda Niantic ile bir ortaklık aracılığıyla “teknolojinin insan özgürlüğünü ve mutluluğunu serbest bıraktığı bir dünya” olan yeni bir metaverse inşa ettiğini duyurdu ve “sınırlı bir beta yayınlamaya” başladığını belirtti.