Platinex hissedarları yönetim kurulu değişikliklerine ve isim güncellemesine yeşil ışık yaktı

Platinex hissedarları yönetim kurulu değişikliklerine ve isim güncellemesine yeşil ışık yaktı

TORONTO – Bir madencilik şirketi olan Platinex Inc. (CSE: PTX) (OTCQB: PANXF, Frankfurt: 9PX), 16 Ocak’ta yapılan ve hissedarların önerilen tüm kararların lehine oy kullandığı Yıllık Genel Özel Toplantısının sonuçlarını açıkladı. Toplantıda şirketin ihraç edilmiş ve tedavüldeki paylarının %42,53’ü temsil edildi.

Şirketin hissedarları, birebir vakitte Fancamp Exploration Ltd. (Fancamp) Lideri ve CEO’su olan yeni yönetim kurulu üyesi Bay Rajesh Sharma’nın atanmasını onayladı. (Fancamp) Başkanı ve CEO’su olan Rajesh Sharma’nın atanmasını onayladı. Sharma’nın atanması, Fancamp ile yapılan 13 Mart 2023 tarihli Hissedarlık Mutabakatının bir sonucudur. Metaller, madencilik ve milletlerarası ticaret üzere bölümlerdeki global liderlik tecrübesiyle tanınan Sharma, büyük ölçekli madencilik projelerine ve milletlerarası iş teşebbüslerine liderlik etme geçmişine sahiptir.

Yönetim kurulu değişikliklerine ek olarak, hissedarlar Şubat 2024’te yürürlüğe girmesi beklenen Platinex Inc. olan şirket isminin PTX Metals Inc. olarak değiştirilmesine onay verdi. Bu değişikliğin şirketin altın, bakır-nikel-PGE projelerine odaklanan çeşitliliğini daha düzgün yansıtması amaçlanıyor. Kanada Menkul Değerler Borsası’ndaki (CSE) pay senedi sembolü PTX olarak kalacaktır.

Toplantı ayrıyeten şirketin pay senedi opsiyon planının tekrar onaylanmasıyla sonuçlandı. Platinex, yöneticilerine, yetkililerine, teknik grubuna ve danışmanlarına, pay başına 0,05 $ kullanım fiyatı ile hibe tarihinden itibaren üç yıllık bir mühlet için toplam 6.675.000 pay senedi opsiyonu vermeyi kabul etti. Şirket birebir vakitte daha evvel verilen 425.000 opsiyonu da iptal etti.

Platinex’in portföyünde Ontario’nun Ateş Çemberi yakınlarındaki W2 Bakır-Nikel-PGE Projesinde %100’lük bir mülkiyet hissesi ve Fancamp ile altın aramaya odaklanan Güney Timmins Madencilik Ortak Teşebbüsünde %75’lik bir hisse bulunmaktadır. Ayrıyeten uranyum varlıklarına sahip Green Canada Corporation’da çoğunluk payına ve kuzeybatı Ontario’daki Muskrat Barajı Kritik Mineraller Projesinde %100 paya sahip olma opsiyonuna sahiptir. Şirket, Ontario’daki çeşitli mülkler üzerinde net izabe getirisi (NSR) telif hakkı koleksiyonunu sürdürmektedir.

Bu rapor bir basın açıklamasına dayanmaktadır ve finansal bilgiler şirketin SEDAR’daki müracaatları aracılığıyla daha fazla doğrulanabilir.

Bu makale yapay zekanın dayanağıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Kural ve Şartlar kısmımıza bakın.

Kaynak: Investing TR