Piyasayla Birlikte Kripto Şirketlerinin Hisse Değerleri de Düşüyor

Piyasayla Birlikte Kripto Şirketlerinin Hisse Değerleri de Düşüyor

Kısa Notlar

  • Bitcoin düşmeye devam ettikçe kripto hisse senetleri de dramatik fiyat düşüşleri gördü.
  • MicroStrategy (MSTR) ve Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), hisselerinin sırasıyla %8 ve %13 oranında düştüğünü gördü.
  • Solana, Cardano, Binance Coin ve Terra gibi diğer varlıklar değerlerinin ortalama %15’ini kaybetti.

Bu dönemde mevcut veriler, madencilik firmalarının ve önde gelen bir kripto borsasınınki de dahil olmak üzere kripto hisse senetlerinin de keskin bir düşüşe tanık olduğunu gösteriyor.

Kripto hisseleri kripto piyasası düşüşünü yansıtıyor

Bitcoin, MicroStrategy (MSTR) ve Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) sahiplerinin kurumsal hisseleri, dönem içinde hisselerinin sırasıyla %8 ve %13 düştüğünü gördü. Popüler kripto ve hisse senedi alım satım platformu Robinhood (HOOD) değerinin %4 düştüğünü, Brian Armstrong liderliğindeki Coinbase (COIN) ise fiyatının neredeyse %10 düştüğünü gördü.

PayPal (PYPL), Block (SQ) gibi diğerleri de değerlerinde yaklaşık %1 düşüş gördü.

Geçtiğimiz günlerde ürünleri için ödeme yöntemi olarak Dogecoin’i kabul edeceğini açıklayan popüler elektrikli otomobil üreticisi Tesla, günü %0,62 daha yüksek kapattığı için tek istisna oldu.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Yeni BHUNT Kötü Amaçlı Yazılım Kripto Para Birimi Cüzdanlarını Hedefliyor

Analistlere göre, düşüşe Bitcoin ve diğer varlıkların değerinin dönem içinde ortalama %12 oranında değer kaybetmesi neden oldu. Bitcoin, son haftalarda ikinci kez, değerinin 40 bin doların altına düştüğünü görürken, Ethereum’un fiyatı 2500 doların altına düştü.

Hut 8 Mining (HUT), Hive Blockchain (HIVE), Riot Blockchain (RIOT), Marathon Digital Holdings (MARA) ve Bitfarms (BITF) gibi halka açık kripto madencilerinin hisseleri de aynı dönemde değerlerinde %5 veya daha fazla düşüş gördü.

Özellikle, NASDAQ ve S&P 500 de, dün işlem saatlerinin kapanışında endekslerdeki hisse senetlerinin sırasıyla %1’in üzerinde düşmesiyle güne yakın bir düşüş kaydetti. Bu, COVID-19 varyantlarının korkularının geri dönmesinden bu yana geleneksel pazarların tanık olduğu daha geniş düşüşü temsil ediyor.

Kripto para birimleri de ağır kayıplarla karşı karşıya

Coingecko’dan elde edilen verilere göre, piyasa değerine göre kripto varlıklarının ilk 10 sıralamasında yer alan dijital varlıklar, son 24 saat içinde değerlerinin çift haneli düştüğünü gördü.

Amiral gemisi kripto varlığı Bitcoin %9 düştü ve şu anda 35.746 dolardan işlem görüyor. Öte yandan, Ethereum %14 düştü ve en son 5 ay önce dokunduğu bir seviye olan 2500 doların altına satıyor.

Solana, Cardano, Binance Coin ve Terra gibi diğer varlıklar değerlerinin ortalama %15’ini kaybetti.

Genel olarak, endüstrinin piyasa değeri %10’un üzerinde düştü ve şu anda 1,72 trilyon dolar seviyesinde.