Piyasa Düşerken Ethereum Balinaları 500 Milyon Dolar Değerinde Kripto Para Aldı

Piyasa Düşerken Ethereum Balinaları 500 Milyon Dolar Değerinde Kripto Para Aldı

Santiment tarafından sağlanan piyasa verilerine göre, Ethereum balinaları yaklaşık 500 milyon dolar değerinde ETH alarak düşüşten satın almaya karar verdiler. Bunun yanında 10.000‘den fazla coin tutan Ethereum adreslerinin sayısı ATH’ye ulaştı.

Sağlanan metriğe göre, büyük Ethereum adreslerinin sayısını izleyen bir grafik, hem finansal hem de kripto para piyasalarındaki düzeltme nedeniyle varlığın fiyatı son birkaç hafta içinde neredeyse %30 düştüğü için güçlü bir artışla karşı karşıya kaldı.

Santiment’in önerdiği gibi, grafikte görünen artış, Ethereum’un fiyatının 5.000 dolara yükseldiği Kasım ayından bu yana en güçlü değişiklikti.

Balina alım faaliyetinin ardından perakende yatırımcılar da ralliye katıldı ve çok sayıda kripto para satın almaya başladı. Birden fazla ETH’ye sahip adresler için aynı verilerin gösterdiği gibi, küçük cüzdanların sayısı şimdiden 1,4 milyona ulaştı.

Piyasada güçlü satın alma gücünün ortaya çıkmasıyla birlikte, Ethereum yükselmeyi başardı ve yerel düşük seviye olan 2.170 dolardan toparlandı. Ancak kripto para birimi endüstrisindeki şüpheli duygular nedeniyle, piyasa henüz tam toparlanma moduna girmedi.