HaberlerKripto Para Haberleri

Bitmain’in Satış Ortağı Olan Phoenix Store’un CEO’su Çin’deki Madencilik Yasakları Hakkında Açıklama Yaptı

Phoenix Store CEO'su ''Çin'de Faaliyetleri Yasaklanan Madencilerin Yarısı Bir Daha Asla Çevrimiçi Olmayacak'' dedi.

Türkiye’de elektrik fiyatlarındaki %15‘lik bir artıştan iki hafta sonra, 13 Temmuz’da ülkenin iş merkezi olan İstanbul’da profesyonel madencilik ekipmanları satan yeni bir mağaza kapılarını açtı.

Elektriğin pahalı olduğu bir ülkede madencilik ekipmanı dükkanı açmak ilk bakışta mantıksız görünüyor. Ancak Bitmain madencilik şirketinin Orta Doğu’daki satış ortağı Phoenix Store, bölgedeki ikinci mağazasını açmadan önce önemli bir hesaplama yaptı.

Phoenix CEO’su Phil Harvey, İstanbul mağazası ile birincil hedeflerinin Türkiye’nin kripto para dostu nüfusunu kripto madenciliği konusunda eğitmek olduğunu açıkladı.

Harvey, Türkiye’de madencilik son derece zor olduğunu söyledi ve “Buraya gelip bir altın madenine yatırım yapabilirsin ama bu arka bahçede olmayacak. Dışarıda olacak.” ifadelerini kullandı.

[affiliate_news2 id=”3940″]

Harvey, konuşmalarına “Çin’in ülkedeki projeler için mevcut büyümesini sürdürmesi gerekiyor,” diye başladı. Ülkenin IMF veya Dünya Bankası’ndan fon alabilmesi için karbon ayak izini azaltmak gibi çeşitli alanları iyileştirmesi gerekiyor dedi ve ekledi:

“Sadece Bitcoin madenciliğine hayır denilerek Çin’den 68.000 Gigawatt’lık güç anında çekildi.”

Phoenix Store CEO’su “Çin’in bu madencileri ortadan kaldırması ve sahip oldukları karbon ayak izini azaltması kolay bir karardı” diye konuştu.

Birkaç madenci Kanada gibi soğuk iklim ülkelerine taşınacaklarını açıklarken, Harvey Çin’in baskıları nedeniyle kaybedilenlerin yarısının asla tekrar çevrimiçi olmayacağına inanıyor:

“Bunlar uzun yıllardır depoda bulunan ve sadece yüzde beş-onluk bir gelir sağlayan eski madencilik makineleriydi ve çalışıyorlardı. Ama şimdi bunları çıkarıp taşımak ticari bir anlam ifade etmiyor.”

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu