Peter McCormack, Bedford FC’yi satın aldı

Peter McCormack, Bedford FC’yi satın aldı

Saygın bir Bitcoin yatırımcısı ve savunucusu olan Peter McCormack, İngiliz futbol kulübü Bedford FC‘yi satın aldığını duyurdu ve kulübün önde gelen kripto para varlığı Bitcoin aracılığıyla müreffeh özlemlerini körüklemek için on dört tweet’lik bir mesaj dizisinde hırslarını açıkladı.

McCormack, kulübü “kalbinde Bitcoin” ile tasarlamayı, ticari mal ve sponsorluk onaylarından, hayranlar ve topluluk üyeleri için bir eğitim programından ve açık kaynak geliştirme fırsatlarını kolaylaştırmaya kadar her şeyi tanıtmayı planladığını söyledi.

Peter McCormack, şu anda Twitter’da toplam 430.000’den fazla takipçisinin yanı sıra 150 milyon Bitcoin sahibi ve şirketinden oluşan küresel konsorsiyumdan yararlanma sözü vererek, bu faktörlerin kulübü yerel rakiplere kıyasla daha fazla güç ile avantajlı bir konuma yerleştirdiğini savunuyor.

“Yerel ekiplerin gelir elde etmek için yalnızca yerel taraftar ve şirketler topluluğuna erişebildiği yerlerde, bunun arkasında durabilecek küresel bir #bitcoin topluluğu ordumuz var.”

Peter McCormack ayrıca, kulübün ürünlerine yönelik artan toplumsal ilgiye ek olarak halihazırda güvence altına aldığı sponsorluk anlaşmalarını da kanıtlayarak, 1. yıl gelirinin küçük bir “Lig 1” kulübüne denk olabileceği sonucuna vardı. Sermayenin daha üst liglerden oyuncuları ve yöneticileri kulübe katılmaya çekebileceğini ve dolayısıyla büyümeyi hızlandırabileceğini düşündüğünü belirtti.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Oyun şirketi Nexon America artık oyun içi ödemeler için kripto para kabul ediyor


Kulübün resmi Twitter hesabında “Bir gün Tottenham’ı yeneceğiz!” yazıyor.