HaberlerKripto Para Haberleri

Peru’daki Cumhurbaşkanlığı Oylamasından Sonra Bitcoin’e Olan İlgide Artış Var

Kripto para birimleriyle fazla ilişkili olmayan bir ülke olan Peru, başkanlık oylama sürecinin ilk turunun ardından dijital para biriminin benimsenmesinde büyük bir artış yaşıyor.

Peru genellikle Bitcoin ve kripto para birimleriyle fazla ilişkisi olmayan bir ülke olarak biliniyor. Ancak yapılan başkanlık oylama sürecinin ardından dijital para birimlerinin benimsenmesinde büyük bir artış gözlemlendi.

Peru’da Kripto Para Birimi Ticaret Hacimleri Arttı

Peru’nun popüler kripto para borsalarından biri olan Buda’nın yayınladığı rapora göre Bitcoin’de ki işlem hacmi Cumhurbaşkanlığı oylamasının ilk aşamasından sonra ciddi bir büyüme yaşadı.

Kripto para ticareti hacimleri, başkanlık seçimlerinin yapıldığı haftalarda, bir önceki haftaya göre yaklaşık %24,14 artış gösterdi.

kripto para
Bitcoin

Ticaret hacimleri seçimlerden sonraki hafta da % 24,36 artarak büyümeye devam etti. Hemen hemen aynı şekilde, Bitcoin ticaret hacimleri de bu haftalarda %23.05‘e yükseldi.

Oylamayı kazanan favorilerden biri olan Pedro Castillo, ekonomi politikasına ilişkin müdahaleci bir politikaya sahip.

Castillo, ülkedeki mining operasyonları, petrol endüstrileri ve telekomünikasyon dahil olmak üzere bazı önemli faaliyetleri kamulaştırmaktan bahsetti.

Bu, gelecekte bir para biriminin devalüasyonundan sığınmak için kripto para birimine dönebilecek olan vatandaşlarda bazı endişeler yarattı.

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu