Altcoin Haberleri

PEPE Bitti, Sıradaki Hızlı At SNEK mi? Yüzde 23.000 Artış!

SNEK, birkaç hafta evvel SundaeSwap’te listelenmesinden bu yana piyasa kıymetinde %23.000 artış gösterdi. Altcoin, tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaştı. Böylelikle kayda paha bir tesir yaratan birinci Cardano göğüs coin’i oldu.

Cardano göğüs coin’i, kripto topluluğundan büyük ilgi görüyor!

InputOutput (IO) CEO’su Charles Hoskinson 11 Mayıs’ta “İnsanların hakkında tweet atıp durduğu bu SNEK de neyin nesi?” diye soran bir tweet attı. Kimileri bunu Hoskinson-IO’nun SNEK’i onayladığı biçiminde yorumladı. Lakin, daha yeni bir tweetinde, IO ve Snek’in işbirliği yapmadığını ve token’ın sahibi olmadığını açıkladı.

Yorum, topluluk üyesi Fcking_Lemmings’in önümüzdeki hafta yapılacak “büyük duyurular” ve IO toplantıları hakkındaki paylaşımına cevap niteliğindeydi. Hoskinson’ın evvelki tweetinde de önümüzdeki hafta Snek duyurusu yapılmayacağı belirtilmişti. Düzeltmenin akabinde Fcking_Lemming paylaşımını güncelledi. Bu doğrultuda, Snek’in önümüzdeki hafta bir duyuru yapacağını belirtti. 29 Mayıs’ta resmi Snek Twitter hesabından yapılan duyuruda, “daha evvel hiç görülmemiş” yenilikçi tekliflerle ilgili olarak sıkıcı olmayan planları olduğu belirtildi.

SNEK, 150 milyon ADA sonunu aştı: Bu ne manaya geliyor?

TapTools’a nazaran bu yeni göğüs coin’i, çarpıcı bir gelişme gösterdi. Bu doğrultuda, Cardano ekosisteminde kapitalizasyon açısından en büyük ikinci varlık haline geldi. Yaklaşık 56 milyon dolara denk gelen 150 milyon ADA’lık sermayesiyle SNEK, ekosistemin esaslı birkaç tokenını süratle alt etti. Marj hala nispeten küçük. Bununla birlikte, en son fethi World Mobile Token (WMT) oldu.

SNEK’in öyküsünü başkalarından ayıran şey, bir aydan kısa bir müddet içinde kaydettiği fevkalâde yükseliş. Nisan ayının son gününde ortaya çıkan coin, ADA hariç Cardano ekosistemi tokenleri ortasında süratle ikinci en büyük token pozisyonuna yükseldi. Bu başarısıyla meme-coin, şu anda en üst sırada yer alan AGIX’i bile geride bıraktı. SingularityNET tokenı AGIX, 979,6 milyon ADA yahut 371 milyon dolarlık bir sermayeye sahip. Bununla birlikte, AGIX Cardano ekosistemine bir yıldan uzun bir müddet evvel girdi. Ayrıyeten, sadece 2023’ün birinci iki ayında kıymetli adımlar attı.

Hem SNEK hem de AGIX, fiyat artışlarını destekleyen ortak bir faktörü paylaşıyor. Bu da piyasa genelindeki anlatılar. AGIX muvaffakiyetini yapay zeka ile olan münasebetine borçluyken, SNEK memetik çekiciliğinin gücüyle başarılı oldu. Bu durum Cardano projelerinin ekseriyetle göz gerisi edildiğini, fakat bilhassa kripto para piyasasında ortaya çıkan kapsayıcı fikirlerle uyumlu hale getirildiğinde kıymetli bir potansiyele sahip olduğunu gösteriyor. Bu son gelişme, yatırımcıların ve meraklıların Cardano projelerine daha fazla dikkat etmeleri için bir hatırlatma fonksiyonu görüyor. SNEK ve AGIX’in süratli yükselişi, Cardano ekosistemindeki kullanılmayan potansiyelin altını çiziyor. Ayrıyeten, onu yakından izlemeye paha bir ekosistem haline getiriyor.

Peki nedir bu SNEK?

Snek ön satışı 28 Nisan’da sona erdi. Ayrıyeten, toplam 76.715.880.000 SNEK token arzının %50’si erken destekçilere dağıtıldı. Kısa bir mühlet sonra token, SundaeSwap listelemesi yoluyla halka açıldı. Bu süreçte 275.000 dolar piyasa pahasına sahipti. O vakitten bu yana SNEK, 29 Mayıs sabahı ATH düzeyi olan 0,00083068 dolara ulaştı. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere altcoin, değerli karlar elde etti. Bu, 63.726.347 dolarlık bir tepe piyasa pahasına ya da SundaeSwap listelemesinden bu yana yaklaşık %23.000’lik bir artışa eşit.

Snek web sitesi, projenin Cardano Blockchain’de sürdürülebilir ve kapsayıcı bir topluluk oluşturmayı ve token sahipleri için “ödüllendirici bir deneyim” sunmayı amaçladığını belirtiyor. Ayrıyeten geliştiricileri tokeni, kullanıcıların “birlikte gelişmesini ve eğlenmesini” sağlayan bir DeFi tokeni olarak pazarlıyor. Bu ortada, Web sitesi bir yol haritası göstermiyor. Ayrıyeten, şirketin vizyon beyanında kesin, ölçülebilir maksatlar yer almıyor.

Kaynak: Kripto Koin

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu