HaberlerKripto Para Haberleri

Pekin, Son Dijital Yuan Testinde 6 Milyon Doların Üzerinde Hediye Verecek

Çin'in başkenti Pekin, son dijital para birimi testinde 40 milyon Yuan dağıtacak.

Yapılan duyuruya göre Pekin, en son dijital para birimi testinde 40 milyon Yuan yani yaklaşık 6,3 milyon dolar dağıtmaya hazırlanıyor.

Pekin Yerel Mali Denetleme ve İdare Bürosu, gelişmeyi Salı günü açıkladı. Yerel sakinlere her biri 200 dijital Yuan (yaklaşık 31 Dolar) içeren 200.000 kırmızı zarf vereceğini söyledi .

Çekilişe katılmak isteyen kişilerin Çin Merkez Bankası ve Çin Sanayi ve Ticaret Bankası uygulamaları aracılığıyla kaydolmaları gerekecek. Kayıt için son tarih olarak 7 Haziran belirlendi.

Pekin yönetimi daha öncede benzer bir çekiliş yapmıştı. Şubat ayında şehir, 50.000 yerel sakine 10 milyon dijital Yuan dağıttı . Pekin yönetimi 2022 Kış Olimpiyatları’nda dijital Yuan kullanmayı planlıyor.

Çin bugüne kadar 5 şehirde 10 dijital Yuan dağıtım kampanyası yürüttü. Bu kampanyalar Ekim 2020’de başladı ve toplam 230 milyon dijital Yuan (yaklaşık 36 milyon dolar değerinde) dağıtıldı.

Ülke, son aylarda dijital Yuan testlerinde toplam hediye miktarını iki katından fazla artırdı. Şubat ayı itibariyle, bu miktar üç şehirde 17 milyon dolardı.

Çin’in dijital Yuan çalışmaları 2014 senesinde başladı. O zamandan beri çeşitli geliştirmeler yapılıyor. Yani bu konuda diğer ülkelerin çok önünde denilebilir.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu