Blockchain HaberleriHaberler

Pekin, Blok Zincirini Geliştirmek İçin Endüstri Şampiyonları Yaratmak İstiyor

Çin, 2025 yılına kadar blockchain alanında faaliyet gösteren şirketleri teşvik etme sözü vererek blok zinciri gelişimini arttırmayı amaçlayan yönergeler yayınladı.

Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı ve Merkezi Siber Uzay İşleri Komisyonu Ofisi Pazartesi günü ortak bir duyuru yaptı.

Yayınlanan yönergelere göre ülke, blockchain endüstrisinin gelişimini hızlandırmayı ve blockchain teknolojisi uygulamalarını daha da derinleştirmeyi planlıyor.

Belge, ekonomi, kamu hizmetleri ve endüstri dahil olmak üzere kilit gelişme alanlarını vurguluyor. Bakanlık ve komisyon belgede, ülkenin blok zinciri gelişiminin 2025 yılına kadar dünyanın en en iyileri arasında olması gerektiğini belirtiyor.

Ek olarak önde gelen uluslararası rekabetçi şirketler yetiştirmeyi ve blok zincirine adanmış aynı sayıda endüstri kümesi oluşturmayı hedeflediklerini ifade ettiler.

Çin Mart ayında, önümüzdeki 5 sene için planına blok zinciri ve dijital para birimini ekledi. Ülke, gelecekteki sosyal ve ekonomik kalkınmanın yollarını belirleyen beş yıllık bir planın ardından yerel yönetimlerle birlikte blok zinciri de dahil olmak üzere teknolojiye daha fazla yatırım yapmaya hazırlanıyor.

Çin, dijital yuanını hala geliştiriyor ve test ediyor. Şangay, önümüzdeki hafta şehirde yaklaşık 3 milyon ABD doları değerinde dijital yuan dağıtmaya hazırlanıyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu