HaberlerKripto Para Haberleri

PayU, Stabilcoin Ödemeleri İçin CELO İle Ortaklık Yaptığını Duyurdu

PayU, ticari müşterilerinin stablecoin ödemelerini kabul etmelerini sağlamak için Celo ile ortaklık kurdu.

Prosus yatırım grubunun ödeme markası PayU, merkezi olmayan ödeme protokolü Celo ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Yapılan açıklamalara göre PayU 450.000 ticari müşterisi için yeni sabit para ödeme seçenekleri başlatmayı planlıyor.

PayU’nun müşterileri Latin Amerika, Afrika ve Güneydoğu Asya’da milyonlarca kişiye hizmet veriyor. Şirket, anlaşmayı başlatmak için, Celo blok zincirine özgü hizmet ve yönetim belirteci olan CELO’nun “satın alındığını” duyurdu.

PayU ek olarak, stabilcoin ödemelerini kabul etmenin teknik yükünü hafifletmek için müşterileri tercih ettikleri bankaya bağlayan altyapı firması First DAG ile ortaklık kurdu.

Firmanın Küresel Ödemeler Organizasyonu CEO’su Mario Shiliashki, yaşanan bu gelişmenin“finansal sınırları olmayan bir dünya” vizyonuyla uyumlu olduğunu söyledi.

[affiliate_news2 id=”4192″]

Shiliashki, “Dijital işlemler norm haline geldikçe, hizmet verenleri ve müşterileri en son ödeme çözümleriyle donatmamız önemli. First DAG ve Celo ile yeni bir ödeme seçeneği sunmak için çalışmak, e-ticaret müşterileri ve yaratıcıları için yeni fırsatlar yaratıyor. Bu, kullanıcıların özgürce işlem yapmaları için yeni kapılar açacak” dedi.

Celo yöneticilerinden Chuck Kimble, “First DAG, PayU ve Celo arasında inşa edilen bu ekosistem, dijital varlıkların dünyanın her yerinde paraya erişimi demokratikleştirme vaadini pratikte nasıl yerine getirebileceğinin mükemmel bir örneğidir” dedi.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu