PayPal’ın İngiltere’deki Müşterileri Yakında Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin Satın Alabilecek

PayPal’ın İngiltere’deki Müşterileri Yakında Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin Satın Alabilecek

San Jose merkezli ödeme devi PayPal, kripto para birimi hizmetlerinin bu hafta içinde İngiltere’de başladığını duyurdu.

İngiliz müşterileri yakında Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash satın alıp tutabilecekler. PayPal’dan Jose Fernandez da Ponte yaptığı açıklamada, şirketin mevzuata uygunluğu sağlama taahhüdünü vurguladı:

Desteğimizi sunmak ve dijital para birimlerinin küresel finans ve ticaretin geleceğinde oynayacağı rolü şekillendirmeye anlamlı bir şekilde katkıda bulunmak için İngiltere’deki ve dünyadaki düzenleyicilerle yakın çalışmaya devam etmeye kararlıyız.

Ödeme devi, hizmet alanını kademeli olarak genişletmeden önce, Ekim ayında bazı ABD müşterileri için kripto para birimi teklifini sundu.

Şirketin uzun zamandır beklenen kripto alanına geçişinde, 2020‘nin dördüncü çeyreğinde Bitcoin’in muazzam büyümesinin önemli rol oynadığına inanılıyordu.

Piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimi olan BTC, Mayıs ortasından bu yana ilk kez önemli bir seviye olan 50,000 Dolar’ı aştı.

Da Ponte’ye göre PayPal, kripto para birimi hizmetlerini diğer pazarlara da genişletmeyi hedefliyor. Mayıs ayı sonlarında şirket, müşterilerinin yaygın olarak talep edilen bir özellik olan kripto paralarını çekmesine izin vereceğini duyurdu.

Aktarılan bilgilere göre PayPal ek olarak kendi Stablecoin’ini piyasaya sürmeye hazırlanıyor, ancak projenin hala erken aşamalarda olduğu belirtildi.