HaberlerKripto Para Haberleri

PayPal İrlanda’da Kripto Para Hizmetlerini Genişletmek İstiyor

PayPal'ın yeni çalışanları Dundalk ve Dublin'deki ofislerinden çalışacak

The Irish Independent, tarafından aktarılan bilgilere göre küresel ödeme devi PayPal’ın İrlanda’da kripto para hizmetleri için çalışmalara başladığı bildirildi.

San Jose merkezli şirket, dijital varlıklara odaklanan iş birimi için kripto ile ilgili birkaç iş ilanı açtı. Nisan ayında PayPal, İrlanda merkezli 131 çalışanını başka ülkelere yerleştirmek için harekete geçti.

[affiliate_news2 id=”4569″]

PayPal, Ekim 2020‘de ağını dijital varlıklara giriş yaptı ve Bitcoin fiyatını keskin bir şekilde yükseltmeye yardımcı oldu. Bunu, ABD’de kripto para ticaretinin kademeli olarak kullanıma sunulması ve Mart ayında kripto ödeme özelliğinin tanıtılması izledi.

PayPal’ın bu hafta başlarında gerçekleşen 2. çeyrek kazanç çağrısı sırasında CEO Dan Schulman, şirketin kripto para birimi hizmetlerini bu Ağustos ayında İngiltere’de kullanıma sunacağını açıkladı.

PayPal ayrıca merakla beklenen para çekme özelliği üzerinde çalışıyor. Bu arada İrlanda’da faaliyete geçen tek şirket PayPal değil. San Francisco merkezli kripto para borsası Kraken de, geçen ay Dublin’de bir ofis kurma planını açıkladı.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu