Paxos, Stabilcoin’ini USDP Olarak Yeniden Markalaştırdı

Paxos, Stabilcoin’ini USDP Olarak Yeniden Markalaştırdı

Paxos strateji başkanı Walter Hessert,USDP, Pax Dollar’ı ABD doları destekli bir token olarak daha kolay tanımlıyor” ifadelerini kullandı.

Hessert konuşmalarının devamında “Bu değişiklik hem yeni gelenlerin hem de kripto okuryazarlarının dolar desteğimizi kavramasını kolaylaştırıyor. Güncellenmiş USDP akıllı sözleşmesi 31 Ağustos 2021’de yayınlanacak” dedi. Hessert diyor ki:

“Piyasa, kripto ve DeFi kullanım durumlarından mal ve hizmet ödemeleri için daha küresel kullanım durumlarına geçerken, stabilcoin’lerin orada oynayacağı gerçekten önemli bir rol var. Geçiş yapmamız için doğru zaman geldi.”

Duyuru, Paxos’un kendisini rakip stablecoin operatörlerinden, özellikle Tether ve Circle’dan ayırmak için artan çalışmalarının ortasında geldi.

Daha geçen ay, Paxos, USDT ve USDC’yi “düzenlenmemiş” olarak nitelendiren ve bu firmaların rezerv dökümlerini ele alan bir blog yazısı yayınladı.

Hessert’e ve şirketten gelen önceki yazılara göre, PAX %100 nakit veya nakit eşdeğeri olan rezervler tutuyor. Bu, Paxos için kısa vadeli Hazine bonoları anlamına geliyor.

Hessert, Gemini’nin GUSD’yi çok benzer bir düzenleyici rejim altında işlettiğini kabul ediyor, ancak firmanın rezervlerini yayınlamadığını dile getiriyor.

Çeşitli stabilcoinlerin ilgili rezervleri ve şeffaflık yaklaşımları, stabilcoin operatörleri arasındaki birincil rekabet alanı haline geldi.