HaberlerKripto Para Haberleri

Paxful, İşletmelerin Bitcoin Ödemeleri Almasına İmkan Sağlamak İçin E-ticaret Aracını Piyasaya Sürdü

Müşterilerin 400'den fazla ödeme yöntemiyle işlem yapabileceği Paxful Pay'ın lansmanı duyuruldu.

Altı milyondan fazla kullanıcısı bulunan eşler arası (P2P) pazar yeri olan Paxful, şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre e-ticaret aracı Paxful Pay‘in lansmanını duyurdu. 

Paxful CEO’su ve kurucu ortağı Artur Schaback, konu hakkında şunları söyledi:

“Paxful Pay bugüne kadar ürünü test etmek ve özelliklerini geliştirmek için belirli bölgelerde yalnızca sınırlı sayıda (100’ün biraz üzerinde) satıcıyla çalıştı. Paxful Pay’in resmi lansmanı ile birlikte, işe alım sürecini hızlandırıyoruz ve dünya çapında daha fazla satıcı getirmeyi umuyoruz.”

Bu sistem, müşterilerin 400‘den fazla ödeme yöntemiyle işlem yapmalarını sağlıyor. Ek olarak bunlar daha sonra Bitcoin’e dönüştürülerek dijital cüzdana gönderiliyor.

Bitcoin, Paxful Pay için kullanılan birincil kripto para birimi olsa da, P2P platformu ilerleyen dönemlerde Tether ve diğer sabit paraları eklemeyi düşünüyor.

Paxful CEO’su Schaback diyorki:

Paxful Pay için hedefimiz hem yatırımcılara hem de kullanıcılara daha iyi finansal özgürlük sağlamak ve e-ticareti – kripto para ilişkisini küresel olarak benimsemeyi sağlamaktır”

Paxful , 2020 senesinin Kasım ayında müşterilerine banka kartları sunarak ve kullanıcıların Bitcoin ile altın ticareti yapmalarına izin vererek perakende dünyasının diğer bölümlerinde de çeşitli hamleler yapmıştı.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu