Bitcoin HaberleriHaberler

Paul Tudor Jones: “Varlıklarımın %5’i Bitcoin’de Olacak”

Amerikalı milyarder hedge fonu yöneticisi Paul Tudor Jones, servetinin en az %5‘ini Bitcoin’e yatırmak istediğini açıkladı.

Tudor Jones, piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’i ideal bir portföy çeşitlendiricisi olarak gördüğünü söyledi.

Ünlü milyarder CNBC ile yaptığı röportajda şunları söyledi:

“Bitcoin matematiktir ve matematik onlarca yıldır bizimle birliktedir. Bir artı bir her zaman iki olacak ve gelecek yüzyıllar boyunca da öyle kalacak. %100 kesin, dürüst, tutarlı ve güvenilir olan her şeye yatırım yapmayı seviyorum.”

Paul Tudor Jones, Bitcoin fiyatıyla ilgili bir soruya karşı “Tek bildiğim, varlığımın %5‘ini emtia, nakit, bitcoin ve altın olarak tahsis etmek istediğimdir.” cevabını verdi.

Jones, ABD Federal Rezerv toplantısının  sonuçlarının oldukça önemli olacağını söyledi. Geçen sene, Tudor yatırım şirketinin kurucusu ve başkanı, varlıklarının %2‘sini önde gelen dijital para birimine yatırdığını açıkladı. Yani, Bitcoin’e ilk kez yatırım yapmıyor.

Röportaj esnasında Jones’a Bitcoin madenciliğinin çevre üzerindeki etkisine ilişkin görüşü soruldu. Tecrübeli yatırımcı konu hakkında şunları söyledi:

“Bitcoin madenciliği altından daha az enerji gerektirir. Bana kalsaydı, yalnızca çevre üzerindeki zararlı etkisi nedeniyle Bitcoin madenciliğini iptal eder ve madencileri mevcut arzı artırmadan Bitcoin madenciliği yapmanın yeni yollarını keşfetmeye zorlardım.”

Tudor Investment Corporation kurucusu Paul Tudor Jones, yoksulluğu azaltmaya odaklanan Robin Hood Vakfı’nın da kurucu isimlerinden biri olarak biliniyor. Ünlü milyarder, uzun süredir Bitcoin’e sıcak bakıyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu