PARSIQ Nedir? PRQ Ne İşe Yarar?

PARSIQ Nedir? PRQ Ne İşe Yarar?

PARSIQ nedir? PARSIQ (PRQ), Blockchain uygulamaları ve gerçek dünya uygulamaları ortasında köprü misyonu gören bir data platformudur. Kriptokoin.com olarak bu makalede PARSIQ’i mercek altına alacağız. Bununla birlikte, kullanıcıların internette sıklıkla arattığı PARSIQ nedir, ne sunar, PRQ coin nedir, ne işe fayda, nasıl alınır üzere soruları yanıtlayacağız. Artık gelin Web3 konseptine odaklanan bu bilgi platformunu birlikte inceleyelim.

PARSIQ nedir?

PARSIQ, Blockchain datalarına fonksiyonellik eklemeye yardımcı olan bir Web3 bilgi platformudur. Bu platform ile Blockchain aktifliğini zincir dışı uygulamalara ve aygıtlara bağlanabilmektedir. Bununla birlikte, DeFi uygulamalarını izleme ve teminat altına alma maksadıyla dataları kullanmak da mümkündür. Ekosistem, özel olay tetikleyicileri oluşturmaya ve gerçek vakitli otomasyona güç sağlar. Temelde dataların tahlili, kullanıcıların işine yarayacak formda sunulması üzere maksatlarla çalışır. Buna ek olarak, geliştiricilerin çeşitli API’lere erişmesini de sağlar.

PARSIQ ne sunar?

PARSIQ, makul birtakım kullanım durumlarına hizmet etmek için özel olarak tasarlanmıştır. Web3 platformu ile kullanıcılar, bildirim oluşturabilmektedir. Bu, ilgili etkinlikler gerçekleştiğinde kullanıcılara gerçek vakitli ihtarlar sunmayı sağlar. Ayrıyeten kullanıcılar, eserlerinin fonksiyonelliğini dataların gücüyle artırabilir. Buna nazaran, özel kod yazmadan Blockchain datalarının üzerinde yetenekler oluşturmak mümkündür. Son olarak ekosistem, DeFi için bir dizi risk idaresi aracı da sağlar. Böylelikle kullanıcılar, riskli süreçleri ve kara listeye alınmış hesapları anında tespit eder.

Ethereum ağı üzerinde çalışan Blockchain platformu, 2022 yılında bir dizi merkeziyetsiz uygulama da sunmuştur. Buna nazaran PARSIQ, Web3 geliştiricilerinin TVL, likidite, mevcut ve geçmiş token fiyatları, kullanıcı bakiyeleri ve daha fazlası üzere metrikleri izlemelerini sağlayan araçlar sunar. Ayrıyeten “Veri Merkezleri” aracılığıyla protokole has DeFi izleme uygulamaları geliştirmelerini sağlar. Kullanıcılar “Veri Gölleri” ismi verilen araçla, piyasa bilgilerini anlık olarak izleyip, tahlil edip, görselleştirme avantajına da sahiptir.

PRQ coin nedir? Ne işe fayda?

PRQ coin, data platformu PARSIQ’in lokal kripto para ünitesi olarak çalışan bir ERC-20 tokenidir. PARSIQ, Proof-of-Stake konsensüs sistemiyle çalışmaktadır. Bu nedenle PRQ, bir paha deposu olarak stake edilebilir ve tutulabilir. Bununla birlikte ekosistem, DAO platformu aracılığıyla PRQ sahiplerinin projenin idaresine katılmasına da imkan tanır. Geliştiriciler, bilgi araçlarına ve API’lere erişmek için bu kripto para ile ödeme yapmak zorundadır. PRQ coin, bilhassa Coinbase listelemesiyle isminden kelam ettirmeye başlamıştır.

PARSIQ nedir? PRQ coin nasıl alınır?

PARSIQ’i satın alabileceğiniz esas borsalar ortasında Coinbase, KuCoin, MEXC, OKX ve CoinTiger bulunmaktadır. İlgili yatırımcıların bu borsalardan birine erişip üye olması gerekmektedir. Bunun akabinde cüzdanlarına PRQ coin süreç çiftlerine nazaran bir varlık yatırmalılar. Bunu yaptıktan sonra kripto para için alım buyruğu verebilirler.

Kaynak: Kripto Koin