Bitcoin HaberleriHaberler

Paraguay’daki Bitcoin Destekçisi Bir Milletvekili, Önümüzdeki Hafta Bitcoin Düzenlemelerine Odaklanan Mevzuat Çıkarmaya Hazırlanıyor

Paraguay’daki BTC dostu milletvekili Carlitos Rejala, önümüzdeki hafta Bitcoin düzenleme yasası hazırlayacağını söyledi. Rejala, Bitcoin yanlısı tweetleri ile son haftalarda oldukça fazla dikkat çekiyor.

Rejala, 14 Temmuz’da ya da önümüzdeki Çarşamba günü yasayı tanıtmak için Senatör Fernando Silva Facetti ile birlikte çalıştığını söyledi.

 

Siyasetçinin geçmişteki açıklamaları, başlangıçta Paraguay’ı El Salvador‘un izinden gitmeye, yani Bitcoin’i bir yasal ödeme aracı olarak ilan eden bir yasa oluşturmaya zorlayacağına dair spekülasyonlara yol açmıştı .

[affiliate_news2 id=”3798″]

Paraguay’lı siyasetçi geçen ayın sonlarında gazetecilere verdiği demeçte şunları söyledi:

“Düzenleyicilerin ve bankaların da kripto paralara katılmasını istiyoruz. Böylece Paraguaylılar veya yabancılar bu varlıklarla yasal olarak çalışabilirler. Çünkü burada ve diğer ülkelerde yasadışı işlemlerin olduğunu biliyoruz. Biz, kripto dostu bir ülke olmak istiyoruz.”

Rejala, El Salvador’a benzer bir yaklaşım benimseme sorusu üzerine “Bu durum El Salvador’dan farklı çünkü Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul ediyorlar ve Paraguay’da bunu yapmak imkansız.” ifadelerini kullandı.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu