Paradigma, Kripto Para Şirketleri İçin 2,5 Milyar Dolarlık Girişim Fonu Başlattı

Paradigma, Kripto Para Şirketleri İçin 2,5 Milyar Dolarlık Girişim Fonu Başlattı

Paradigma, kripto şirketleri ve protokolleri için 2,5 milyar dolarlık yeni bir girişim fonu duyurdu. Fon, şirketin mevcut girişim fonuyla birlikte devam edecek.

Paradigma kurucu ortakları Matt Huang ve Fred Ehrsam bir blog yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Bu yeni fon ve büyüklüğü, kriptonun teknolojideki en heyecan verici sınır olduğunu yansıtıyor” 

Kurucular açıklamalarının devamında ”Web3 uygulamaları on milyonlarca kullanıcıya ulaşmak için büyüdü, ancak yine de milyarlarca Web2 kullanıcısından çok uzak. Yolculuk daha yeni başlıyor ve kriptonun potansiyeli hiç bu kadar net olmamıştı.” Dedi.

Matt Huang ve Fred Ehrsam ek olarak ”İkincisi, bu devrime katkıda bulunmamızın en iyi yolunun, kripto girişimcileri ve toplulukları için mümkün olan en iyi ortak olabilmemiz için kriptoya benzersiz şekilde uyarlanmış bir yatırım şirketi kurmak olduğunu düşünüyoruz” İfadelerini kullandı.

Yöneticiler, protokol araştırması ve Web3 kültürünün sınırlarına kendilerini kaptırdıklarını söylüyorlar.  Araştırma, mühendislik, güvenlik, yetenek, iletişim ve pazarlama, hukuk ve politika ve kripto girişimcilerinin projelerini ilerletmek için ihtiyaç duyabilecekleri diğer her şey etrafında alan uzmanlarından oluşan bir ekip oluşturduklarını dile getiriyorlar.

Paradigm, aynı ay içinde hedge fonu Coatue Management’tan Matthew Mizbani’yi de ortak olarak işe aldı. Konuya aşina bir kaynak, Paradigma’nın yeni fon için Mizbani’yi tuttuğunu söyledi.