Pantera Capital CEO’su Terra’nın ($LUNA) Umut Verici Olduğunu Söyledi

Pantera Capital CEO’su Terra’nın ($LUNA) Umut Verici Olduğunu Söyledi

Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, Terra‘nın (LUNA) fiyatının bugüne kadarki %13.700 patlamasından ve piyasa değerinin 31 milyar doları geçmesinden sonra bile “büyümek için bolca yer” olan “umut verici” bir kripto para projesi olduğunu söyledi.

CNBC‘nin “Amerika’da Kripto Gecesi” konulu bir röportajda Morehead, Terra’nın “çok, çok hızlı” bir oranda büyüdüğünü belirtti ve Pantera’nın “bunun önümüzdeki yıl için en umut verici madeni paralardan biri olduğunu” düşündüğünü; çünkü “pek çok insan sadece keşfetmeye ve sadece ticaret yapmaya başlıyor.” dedi.

Terra, en büyüğü TerraUSD (UST) olan algoritmik sabit paraları barındıran açık kaynaklı bir blok zinciri ödeme platformudur. Bir Proof-of-Stake (PoS) konsensüs algoritması kullanır ve yerel tokeni LUNA, “stabilcoin (TerraSDR’ler) ihracında, bir fiyat istikrar mekanizması olarak, ayrıca stake etme ve ağ yönetişimi için kullanılır.”

LUNA tokenleri yakılarak yeni sabit paralar basılabilir ve sabit paralar yakılarak LUNA basılabilir. Protokol, stabilcoinlerin istikrarını korumak için algoritmik bir piyasa modülü kullanır. LUNA’nın fiyatı, ağın UST stablecoin’inin arzıyla birlikte bu yıl patladı.

Röportaj sırasında Morehead, Terra’nın “istikrarlı paralardan genişlemeye başladığını” belirtti.

[Terra] Güney Kore oyun pazarında çekiş kazanmaya başlıyor ve bu, dünyanın önde gelen oyun pazarlarından biri ve bu nedenle çok daha ilginç şeyler yapmak için sabit paralardan genişlemeye başlıyor.

CryptoGlobe’un bildirdiği gibi Terra, LUNA’nın fiyatı yeni zirveler yapmaya devam ederken, merkezi olmayan finans ekosisteminde kilitli toplam değerin bu ayın başlarında 20 milyar doları aştığını gördü.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Efinity, Polkadot Parachain Müzayedesinin Altıncı Raundunu Kazandı

Morehead, röportaj sırasında Polkadot ($DOT) ve merkezi olmayan bir finans risk yönetimi platformu olan Risk Harbor‘ın çeşitli faktörlere bağlı olarak önümüzdeki yıl sıcak projeler olacağını söyledi.