Palm NFT Studio, Microsoft’un M12’si tarafından yönetilen B Serisinde 27 milyon dolar topladı

Palm NFT Studio, Microsoft’un M12’si tarafından yönetilen B Serisinde 27 milyon dolar topladı

Kısa Notlar

  • Palm NFT Studio, Microsoft’un Girişim Fonu M12 liderliğindeki 27 milyon dolarlık B Serisi finansman turunu tamamladı.
  • Firma, İngiliz çağdaş sanatçı Damien Hirst ve DC Comics ile önceki projeleriyle tanınıyor.

Palm NFT Studio, Microsoft’un M12 girişim fonu tarafından yönetilen ve daha fazla yaratıcıya NFT‘ler için teknolojisini genişletmesine yardımcı olacak 27 milyon dolarlık B Serisi finansman turunun tamamlandığını duyurdu.

Tura Warner Bros., Griffin Gaming Partners, RRE, Third Kind Venture Capital, Sfermion, LAO ve SK Inc de tura katkıda bulundu. Bir sözcü, turun HENI Group‘tan resmi olarak açıklanmayan bir A Serisini takip ettiğini doğruladı.

Palm NFT Studio Geleceğe Dair Güzel İşlere İmza Atıyor

Yaklaşık sekiz ay önce ve işe alma modunda başlatılan Palm NFT Studio, kendisini “teknoloji, eğlence, kripto sanat ve sanat endüstrisi liderlerinden oluşan bir kolektif” olarak tanımlıyor. ConsenSys CEO’su ve Ethereum‘un kurucu ortağı Joseph Lubin ve şu anda Palm NFT Studio‘nun kurucu ortağı ve CEO’su olarak görev yapan PegaSys‘in kurucu ortağı Daniel Heyman da dahil olmak üzere birçok kişinin firmanın başlatılmasında parmağı vardı. Şirketin kuruluşunda film yapımcısı David Heyman ve HENI Group‘un kurucusu Joe Hage de rol aldı.

Daniel Heyman, The Block‘a verdiği bir röportajda, “Bizim için paradan daha fazlası, bizimle felsefi ve stratejik olarak uyumlu şirketlerle ortak olmak için yola çıktık” dedi. Microsoft‘un önceki Ethereum tabanlı projelerini, teknoloji devi ile ortaklık nedenleri arasında net NFT vizyonunu ve sürdürülebilirlik hedeflerini belirterek, “Bu damarda Microsoft’tan daha iyi bir ortak hayal edemezdik” dedi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Çin Çıkışından 6 Ay Sonra Bitcoin Hash Oranı Üçe Katlandı

Palm NFT Studio, koleksiyonlardan çağdaş sanata kadar birkaç yüksek profilli damlayı şimdiden düzenledi. Örneğin, Palm NFT Studio, NFT sahiplerinin dijital varlığı saklamak mı yoksa fiziksel bir kopya karşılığında yakmak mı istediklerine bir yıl içinde karar vermelerini gerektiren The Currency için orijinal sanat eserlerine dayalı 10.000 NFT’yi basmak için İngiliz sanatçı Damien Hirst ile çalıştı. Ayrıca DC FanDome 2021 için DC Comics ile 800.000’den fazla ücretsiz NFT düştü.

Palm NFT Studio, bu düşüşleri, düşük gaz ücretleri ve çevresel etkiye ek olarak NFT’ler için optimize edildiğini söylediği Palm Network adlı lansmanına yardımcı olduğu bir Ethereum yan zinciri aracılığıyla ele alıyor. Daha fazla finansman, bu teknolojiyi, projeler için stüdyoyla doğrudan ortak olanlara ek olarak, kendi damlaları için kullanmak isteyen üçüncü taraf sanatçılara ve markalara getirmesine izin verecek.

Heyman, The Block’a bir röportajda “Bence şu anda dünyadaki her büyük şirket kendi NFT stratejisini planlıyor” dedi. Ona göre, şirketler ve içerik oluşturucular para kazanmanın ötesinde sayısız faydaları olduğunu fark etmeye başladıklarında, çoğu NFT önümüzdeki birkaç yıl içinde ücretsiz veya ucuz olacak.

Heyman, “Bence bu sadece buzdağının görünen kısmı” dedi. “Etkileşim kurmanın yeni yolları, keşfetmenin yeni yolları, iletişim kurmanın yeni yolları ve hayranları yaratıcı sürece dahil etmenin yeni yolları.” diye ekledi. Örneğin, şirketler hayranlarına NFT’lerini doğum günü hediyesi veya başka ödüller olarak gönderebilir.

Palm NFT Studio, büyük şirketlerle çalışmaya devam etmeyi umuyor, ancak aynı zamanda yeni başlayanlara ve bireysel yaratıcılara da odaklanmayı planlıyor. Heyman, hangi projelerin yatırım yapmaya değer olduğunu bulmanın bu alandaki firmalar için zor olabileceğini kabul ediyor. Palm NFT Studio, ister teknolojik ister deneyim açısından olsun, NFT’lerin yapabileceklerinin sınırlarını her yönden zorlayabilecek fikirler barındırıyor.