Haberler

Özel bir ankete göre bireysel yatırımcılar kripto ticaretinden uzaklaşıyor

Mizuho; özel bir anketin, Ocak ayındaki Bitcoin rallisine karşın ferdi yatırımcıların kriptodan uzak durmaya devam ettiğini öne sürmesinin akabinde Coinbase Küresel Inc (NASDAQ:COIN) için “düşük performans” notunu ve 30 dolarlık fiyat amacını yineledi. Anket sonucu, hayal kırıklığı yaratan pazar hissesi bilgileri ve dördüncü çeyrekteki potansiyel alım oranı baskısı işaretleriyle birleştiğinde, 2023 gelirleri için yeni olumsuz faktörler olabileceği manasına gelebilir.

Mizuho analistleri bir notta, “Bireysel ticaret, 2021’de toplam gelirin %83’ünü oluşturduğundan COIN’in ekmek teknesidir. Ferdi alım oranları yaklaşık 130 baz puan (bps) iken kurumsal alım oranları yalnızca 1-2 bps’dir. COIN’deki ferdi yatırımcılar üzerine yaptığımız anket, son kripto rallisine, birçok boğanın umduğundan daha cılız bir ferdi iştirake işaret edebilir.”

Mizuho COIN’in 170’ten fazla kişisel müşterisiyle anket yaptı. Bilhassa yatırımcılara Aralık ve Ocak aylarındaki alım satım davranışları soruldu. Ankete katılan kişisel kripto yatırımcılarının çoğunluğu, Ocak ayında hareketsiz kaldı. Aralık ayında kripto ticareti yapmayan ferdi yatırımcıların sırf %11’i, Ocak ayında kripto ticareti yaptığını bildirdi. Bu da yaklaşık %90’ının faal olmadığı manasına geliyor.

Aralık ayında COIN’de kripto ticareti yaptığını bildiren kullanıcıların yaklaşık üçte biri, Ocak ayında platformda süreç yapmaya geri dönmedi.

COIN payları Salı günü piyasa öncesinde %2,34 düşüş gösterdi.

 Yazar: Michael Elkins

Kaynak: Investing TR

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu