Oyuncular ve geliştiriciler, Dijital Eğlence Liderlik Forumu’nda bir araya geliyor

Oyuncular ve geliştiriciler, Dijital Eğlence Liderlik Forumu’nda bir araya geliyor

Sürükleyici “Infinity Games” temasıyla Hong Kong’un Dijital Eğlence Liderlik Forumu ( DELF ) geçtiğimiz hafta sonu yaratıcı bir dijital topluluğa ev sahipliği yapan Cyberport’ta gerçekleştirildi.

Her yaştan oyuncu, gelişen video oyunlarının gelecekte nasıl bir evrim geçireceğine dair fikir edinmek için bir araya geldi.

Oturumlar arasında ziyaretçiler, sanal e-yarış atölyeleri, drone yarış şampiyonaları ve canlı FIFA gibi harika bir oyun deneyimi sunan mekanlarda gezindiler.

Buna ek olarak League of Legends‘ Wild Rift turnuvaları dahil olmak üzere sürükleyici ve son teknoloji stantlarda özgürce dolaştılar.

Çevrimiçi oturumlardan oluşan karma bir formatta düzenlenen forum, dijital eğlencenin geleceği hakkındaki görüşlerini paylaşan 70’den fazla tanınmış uluslararası uzmanı bir araya getirdi.

Walt Disney ve DreamWorks Animation’ın eski yapımcısı ve stüdyo yöneticisi Max Howard, dünya çapında pandemi sırasında tanık olunan yayın hizmetlerine yönelik artan iştahın sinemalar üzerindeki etkisini tartıştı.

Ancak genel olarak forum, video oyunlarının gelecekte nasıl gelişebileceğine odaklandı. Bu nedenle, blok zinciri oyunlarına ilişkin söylem, etkinliğin en önemli noktalarından biriydi.

Çinli mobil oyun geliştiricisi CMGE’nin kurucu ortağı ve başkan yardımcısı Hendrick Sin, “Sınırsız Oyun: Oyuncular için Metaverse Oluşturma” adlı bir oturumda, iyi gelişmiş fikri mülklere (IP) blok zinciri tabanlı bir metaverse dahil etmenin yol açabileceğini söyledi.

Sin, “ Arkadaşlık bulabilir, iş kurabilirsiniz. Gördüğünüz ve, dokunduğunuz her şey blok zinciri teknolojisi ile takas edilebilir ” dedi.

Hong Kong’un önde gelen blockchain oyun geliştiricisi ve yatırımcısı Animoca Brand’in grup başkanı Evan Auyang da Web 3.0 ekosisteminde oyun oynamanın geleceği üzerine açıklamalarda bulundu. Auyang, ”Blok zinciri aracılığıyla gerçek dijital varlık sahipliğini mümkün hale getirmeye çalışıyoruz” Dedi.