Oyun şirketi Nexon America artık oyun içi ödemeler için kripto para kabul ediyor

Oyun şirketi Nexon America artık oyun içi ödemeler için kripto para kabul ediyor

KartRider, MapleStory ve Mabinogi gibi popüler bir çevrimiçi oyun serisine sahip olan Güney Koreli oyun şirketi Nexon, kripto para ödemelerini kabul etmeye başladı.

Şirkette başarılı oyunların çoğu ücretsizdi, ancak oyuncular daha iyi silahlar, aksesuarlar veya diğer ayrıcalıklar karşılığında gerçek para ödüyorlardı.

Nexon America, bu oyun içi öğeler için Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, Binance USD, Gemini Dollar ve diğerleri gibi yaygın olarak kullanılan kripto para birimlerini kabul etmeye başladı.

Aktarılan bilgilere göre kripto para ödeme hizmeti sağlayıcısı BitPay, oyuncu cüzdanlarını ve işlemlerini yönetecek ve ayrıca ticaret için kripto değerlemeleri oluşturacak. 

Nexon her zaman blok zincirine ilgi gösterdi ve kripto para yatırımlarını genişletti. Firma, Nisan ayında 58.226 ABD Doları fiyatla 100 milyon ABD Doları değerinde Bitcoin satın almıştı. 

Nexon’un holding şirketi NXC, 2018 yılında Güney Kore kripto para borsası Korbit’i ve Avrupa merkezli Bitstamp borsasını satın aldı.

Nexon Co.’nun başkanı ve CEO’su Owen Mahoney konu hakkında şunları söyledi:

“Nexon America’nın kripto para birimi ödemelerini kabul etme kararı, NEXON Co.’nun Bitcoin hisseleri ile ilgisi yoktur.”

Bu arada, kripto ödemeleri yalnızca ABD’de kabul edilecek ve menşe ülkesi Güney Kore’de bu işleve hizmet etme planı yok. Nexon, işlevselliği kısıtlamanın arkasında herhangi bir neden belirtmese de, Güney Kore şu anda tüm oyna-kazan projelerini yasaklıyor.