Oyun girişimi StarSharks, 4,8 milyon dolarlık özel finansman turunu kapattı

Oyun girişimi StarSharks, 4,8 milyon dolarlık özel finansman turunu kapattı

Topluluk odaklı bir oyun ekosistemi olan StarSharks, 4.8 milyon dolarlık özel finansman turunu kapattı. Aktarılan bilgilere göre elde edilen fonlar heyecan verici yeni oyunlar oluşturmak ve topluluğun büyümesini teşvik etmek için kullanılacak.

Destekçiler arasında Binance Labs ve KuCoin Labs bulunuyor

Özel finansman turuna Binance Labs, Kucoin Labs ve diğer birçok tanınmış yatırımcı katıldı. Bunların arasında 3 Commas Capital ve Bas1s vardı.

Diğer önemli yatırımcılar arasında Genblock Capital, Jsquare, Kirin Fund, Krypital Group, Momentum 6, Muhabbit, LD Capital, MarketAcross, NGC Ventures, SL2 Capital, Titans Venture, Redline Dao, Skyman Ventures, UniX, Vendetta Capital, Winkrypto, YBB Foundation, Infinity Ventures Crypto ve YGG SEA yer aldı.

Binance, turdan önce StarSharks’a stratejik yatırım yaptı

Binance’im inkübatör ve risk sermayesi kolu olan Binance Labs, finansman turundan önce StarSharks’a stratejik bir yatırım yaptı. Binance Smart Chain (BSC) üzerinde çalışan StarSharks, Google, Timi Studio ve Binance’in önde gelen eski çalışanları tarafından kuruldu.

StarSharks CEO’su Franky şunları söyledi:

”StarSharks, yaratıcılığın değerini paylaşmak ve en üst düzeye çıkarmak amacıyla son teknoloji bir blok zinciri oyun platformu geliştirmeye kendini adamıştır. StarSharks’ın vizyonuna inanan 30’dan fazla prestijli kurumsal yatırımcı ve topluluk tarafından desteklendiğimiz için minnettarız ve gelecek neslin oyun platformunu birlikte oluşturmak için sabırsızlanıyoruz.”

StarSharks projesinin amacı, varlıkları tek bir oyunda izole eden mevcut GameFi ortamını bozmak denilebilir. Yatırımcılar, geliştiriciler ve oyuncular, ekosistem içinde köpekbalığı NFT’lerine sahip olabilir ve takas edebilir. Ek olarak NFT’leri StarSharks meta veri tabanındaki oyunlar arasında da aktarabilirler.