Oyun Devi Zynga, Bu Yıl İçinde NFT Tabanlı Bir Oyun Başlatabilir

Oyun Devi Zynga, Bu Yıl İçinde NFT Tabanlı Bir Oyun Başlatabilir

FarmVille ve Words With Friends gibi oyunların arkasındaki çevrimiçi ve mobil oyun geliştiricisi Zynga, takas edilemeyen tekenlere (NFT’ler) ve blok zincir tabanlı oyunlara adım atmayı planlıyor.

Axios‘a göre Zynga, blok zinciri ekibini 15 kişiden 100 kişiye çıkarmayı ve 2022’nin sonuna kadar NFT tabanlı bir oyun başlatmayı hedefliyor. Zynga’nın oyunu büyük olasılıkla blok zincir tabanlı oyunu, büyük ölçekli kripto sahiplerinin veya balinaların çıkarlarına göre uyarlayacak ve eğlence amaçlı oyun yerine getiri odaklı olacak.

Oyun devi şirketin blok zinciri tabanlı oyun planları, şirketin Kasım 2021’de blok zinciri oyunlarından sorumlu başkan yardımcısı Matt Wolf‘u işe almasından dört ay sonra geldi.

Blockchain oyunlarına olan ilgi 2021’in sonunda arttı ve uzaydaki gelişmeler bu sektörde faaliyetlerin hızla devam ettiğinin sinyalilerini verdi.

Popüler NFT projesi Bored Ape Yacht Club‘ın yaratıcısı Yuga Labs, NFT tabanlı bir oyun üzerinde çalışıyor. Twitch‘in kurucu ortağı Justin Kan 30 Aralık 2021’de Fractal adlı oyun odaklı bir NFT platformunu da başlattı.

Ancak firmalar blok zinciri tabanlı oyunlara ve oyun girişimlerine kaynak akıtırken, kripto dünyasının dışındaki oyuncular bunları benimseme konusunda hala tereddütlü; hatta tiksinti duyuyorlar denebilir.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Tennessee Milletvekili Jason Powell, Devletin Kriptolara ve NFT’lere Yatırım Yapmasına İzin Verilmesini Önerdi

Zynga Neler Yapabilir?

Zynga’nın birçok çevrimiçi mobil uyumlu oyunu var ve bu oyunlar oldukça fazla tercih ediliyor. Dünya üzerinde oyun sektörüne giriş yapan hemen her firmanın idol aldıkları bir şirket olarak oyun sektörüne damgasını vuran Zynga, özellikle android telefonların hızla geliştiği son 10 yıl içerisinde, sektöre öncülük eden markalardan biridir. Dev mobil oyun geliştiricisi şirketin oyuncu popülasyonunu ve finansal gücünü hesaba katacak olursak,  NFT alanına giriş yapacağı andan itibaren büyük ses getirecektir ve blok zinciri tabanlı oyunlada devrim niteliğinde işler yapması da gayet mümkündür.