Oscar Ödüllü Kadın Oyuncu Gwyneth Paltrow Bitcoin Çekilişini Duyurdu

Oscar Ödüllü Kadın Oyuncu Gwyneth Paltrow Bitcoin Çekilişini Duyurdu

Amerikalı aktris ve girişimci Gwyneth Paltrow Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Block’s Cash App ile işbirliği için 500.000 dolar değerinde Bitcoin verdiğini duyurdu.

Gwyneth Paltrow, popüler ödeme hizmetinin kripto para birimi yatırım sürecini demokratikleştirmeye yardımcı olduğunu söylüyor.

Elle‘ye, kulağa çok “maço” gelmesine rağmen kriptonun sadece genç teknik adamlar için olmadığını söyledi. Oyuncu, sektöre daha fazla kadın kazandırmak istediğini söylüyor:

İnsanların ne kadar erişilebilir olduğunu ve isterlerse oynamaya başlamanın ne kadar kolay olduğunu anlamalarını istiyorum. Kripto paralar oynamak için 23 yaşında bir teknik adam olmanız gereken bir şey değil.

Twitter kullanıcılarının, çekilişe hak kazanabilmek için Twitter ve Instagram’da $Cashtag‘lerini bırakmaları gerekiyor. Hayranlar 100 dolara kadar Bitcoin alabilecekler.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Üyesi Görevinden Ayrılacağını Duyurdu

Bazı kullanıcılar, Paltrow’un hesabının kriptoyu tanıtmak için saldırıya uğradığını öne sürdü.

Aktris ayrıca, çekilişin arkasında olduğunu kanıtlamak için bir Noel ağacının önünde CashApp kullandığı bir fotoğrafını da yayınladı.

1999 Akademi Ödülleri‘nde en iyi kadın oyuncu ödülünü kazanan Paltrow, şimdi NFL yıldızları Aaron Rodgers ve Odell Beckham’ın yanı sıra, hayranlara Bitcoin hediye etmek için CashApp ile ortaklık yapan ünlüler listesinde liste başı rapçi Megan Thee Stallion’a katıldı.

Bu ayın başlarında aktris, kripto piyasası düzeltmesi nedeniyle inişli çıkışlı bir halka açık ticaret başlangıcı olan sürdürülebilir Bitcoin madencilik şirketi TeraWulf‘a yatırım yaparak manşetlere girdi.