Oppenheimer Home Depot ve Lowe’s’in Notlarını Acil Riskler Nedeniyle Düşürdü

Oppenheimer Home Depot ve Lowe’s’in Notlarını Acil Riskler Nedeniyle Düşürdü

Oppenheimer analistleri perakende şirketlerine ait değerlendirmelerini revize ederek bilhassa Home Depot (HD) ve Lowe’s (LOW) için Outperform olan notlarını Performansa indirdi.

Bu karar, firmanın geleceğe yönelik kalıcı olumlu görüşüne karşın, konut geliştirme perakende dalına ait daha muhafazakar bir kısa vadeli görünümü yansıtıyor.

“Sektörün ve önde gelen şirketlerinin uzun vadeli geleceğine ait olumlu bakış açımızı koruyoruz. Lakin, HD ve LOW için mevcut kısa vadeli piyasa hassaslığının çok optimist olabileceğinden tasa duyuyoruz” dedi.

Analistler ayrıyeten mevcut pay fiyatlarının şirketlerin 24. Mali Yılın birinci aylarında (Ocak 2025’te başlayacak) karşılaşabilecekleri potansiyel zorlukları tam olarak yansıtmayabileceğine dair tasalarını lisana getirdiler.

Buna ek olarak, her iki şirketin 2024 yılına ait birinci mali projeksiyonlarının potansiyel olarak pay senedi fiyatlarında düşüşe yol açabileceğini belirttiler.

“Özellikle HD ve LOW ile dalın gelişme potansiyeline yatırım yapmayı düşünen yatırımcılar, önümüzdeki haftalarda ve aylarda, 2024 yılının ilerleyen devirlerinde yatırım yapmak için daha uygun fırsatlar bulabilirler” tavsiyesinde bulundular.

Bu faktörlerin bir sonucu olarak Oppenheimer, HD için fiyat gayelerini 360 dolardan 345 dolara, LOW için ise 275 dolardan 230 dolara indirdi.

Home Depot’un pay senedi fiyatı Pazartesi günü piyasa açılmadan evvel %0,6 oranında düşerken, Lowe’un pay senedi fiyatı %0,7’den fazla düştü.

Bu makale AI teknolojisinin yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla detay için Karar ve Şartlarımıza bakın.

Kaynak: Investing TR