Opera’nın Tarayıcı Cüzdanı, 2022’nin Başlarında Solana’yı Destekleyecek

Opera’nın Tarayıcı Cüzdanı, 2022’nin Başlarında Solana’yı Destekleyecek

Opera, Software tarafından geliştirilen; Windows, macOS ve Linux işletim sistemlerinde çalışan bir web tarayıcısı olarak hizmet sağlamaktadır. Sistemde, Blink tarayıcı motoru kullanılıyor.

Şirket, bugün yaptığı açıklamada, yerel cüzdanının önümüzdeki yılın başlarında Solana için destek ekleyeceğini ifade etti.

Ethereum’un en büyük rakiplerinden biri olarak görülen Solana, 2021 yılında büyük atılımlar gerçekleştirdi ve inanılmaz bir şekilde değer kazandı.

2018’den bu yana Web 3’e hazır olmayı vurgulayan Opera, bir basın açıklamasında Solana tabanlı merkezi olmayan uygulamaları destekleyen “ilk tarayıcı” olacağını söyledi.

Opera Rekabetle Karşı Karşıya

Kapalı kaynaklı bir platform olan tarayıcı eklentisi Phantom, şu anda bu alana hakim sistemlerden biri olarak biliniyor.

Opera, aynı zamanda Solana desteği eklemeyi planlayan ve kripto alanına yoğun bir şekilde eğilen Brave’den sert bir rekabetle karşı karşıya.

Ancak entegrasyonunun yalnızca 2022’nin “ilk yarısında” geleceğini söyleyen Brave, ilk sırayı alacak kadar hızlı hareket edemeyebilir.

DeFi Llama’ya göre Solana, toplam değeri yaklaşık 12 milyar dolar olan hızlı ve ucuz bir ağ olarak faaliyet gösteriyor. Halka açık Norveçli şirket, kripto girişimi Solana Labs‘ın entegrasyon konusunda Opera ile birlikte çalışacağını söyledi.