HaberlerKripto Para Haberleri

Popüler Web Tarayıcısı Opera’dan Stabilcoin Adımı Geldi!

Opera, cüzdan uygulamasında desteklenen varlıklar listesine Celo tabanlı stabilcoinleri ekledi.

Bugün yapılan duyuruya göre popüler web tarayıcısı Opera, stabilcoinleri cüzdan uygulamasına dahil ederek, Celo (CELO) ağı ile daha geniş bir entegrasyonun parçası olmak istiyor.

Celo, global mobil ödeme çözümleri sunan bir kuruluş olarak öne çıkıyor. Celo Dollar ve Celo Euro stablecoin çözümleri ile şirketin arka planda önemli destekçileri bulunuyor.

Opera, şirketin bu hamlesinin dünya çapındaki milyonlarca kullanıcı için daha fazla ödeme esnekliği sağlayacağını söylüyor.  

Gerçekten de Celo, bir dizi stabilcoin ve çeşitli ödeme uygulamalarıyla mobil tabanlı merkezi olmayan finans (DeFi) alanında önde gelen bir marka olarak lanse ediliyor.

Şirketin kripto para birimi başkanı ve mobilden sorumlu başkan yardımcısı Cuautemoc Weber, Opera kripto cüzdanında ilk dijital stabil para birimi olarak Celo stabilcoinlerini seçmenin arkasındaki düşünceyi şöyle açıkladı:

“Kullanıcı tabanımızın büyük bir kısmı, nakit çıkışı seçenekleri gibi finansal hizmetlere erişimin sınırlı olduğu Afrika, Filipinler ve LATAM gibi pazarlarda yaşadığından, ilk sabit paramız olarak cUSD ve cEUR’u entegre etmeyi seçtik. Celo bunu sadece bir cep telefonu numarasıyla mümkün kılıyor.”

Opera, Aralık 2018‘de Android mobil işletim sisteminde yerel bir kripto cüzdanı oluşturan ilk büyük web tarayıcısı oldu. Şirket, cüzdan uygulamasında desteklenen kripto para birimlerinin sayısını artırmaya devam ediyor.

Web tarayıcı hizmeti sunan Opera, kripto cüzdan uygulamasına Celo Dollar (cUSD) ve Celo Euro (cEUR) stabilcoinlerinin eklendiğini resmen duyurdu.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu