OpenSea’nin İlk CFO’su Brian Roberts Oldu

OpenSea’nin İlk CFO’su Brian Roberts Oldu

Kısa Notlar

  • Roberts, Lyft’te yedi yıl çalıştı ve şirketin milyarlarca dolarlık bir halka arzda halka açılmasına yardım etmede büyük bir rol oynadığı biliniyor.
  • OpenSea, brüt mağazacılık satışlarında 10 milyar doların üzerinde işlem gerçekleştirdi.

Bloomberg tarafından Pazartesi günü yayınlanan bir rapora göre, takas edilemez token (NFT) pazarı OpenSea, eski Lyft yöneticisi Brian Roberts‘ı girişimin ilk Finans Direktörü (CFO) olarak atadı.

Brian Roberts Oldukça Heyecanlı

Roberts Bloomberg’e “Uzun zamandır bir şey için bu kadar heyecanlanmamıştım” dedi. “Bu bana 1995 eBay’i hatırlatıyor.” diye ekledi.

İcra Kurulu Başkanı (CEO) Devin Finzer, Bloomberg’e verdiği demeçte, OpenSea’nin en yeni işe alımıyla birlikte pazarın ek finansman sağlamaya çalışıyor olabileceğini doğruladı. Hem OpenSea hem de Roberts konuyla ilgili daha fazla yorum yapmaktan kaçındı.

Teknoloji emektarının tam zamanlı kripto para birimine ilk girişi olmasına rağmen, şimdiden şirketi nasıl halka açacağını planlıyor.

Brian Roberts “Bu kadar hızlı büyüyen bir şirketiniz olduğunda, onu halka açmayı düşünmemek aptallık olur” dedi.

Lyft’te CFO olarak çalıştığı yedi yıl boyunca şirket, başarılı bir halka arzın (IPO) yanı sıra 7 milyar dolarlık sermaye artışı gördü.

Robert, Cuma günü bir LinkedIn gönderisinde, “Yeni bir alanda yeni zorluklar bulmamın zamanı geldi. Bu, öğrenmek, büyümek ve geleceği şekillendirmeye yardımcı olmak için bir sonraki harika yolculuğum olacak.” diye yazdı.