OpenSea Pazarındaki Bir Hata, En Az 42 NFT’nin Bir Yakım Adresine Gönderilmesine Neden Oldu

OpenSea Pazarındaki Bir Hata, En Az 42 NFT’nin Bir Yakım Adresine Gönderilmesine Neden Oldu

Dünyaca ünlü NFT platformu OpenSea’deki sorun ilk olarak Ethereum Name Service’in (ENS) baş geliştiricisi Nick Johnson tarafından gündeme getirildi.

Nick Johnson, NFT biçiminde gelen bir ENS adını aktardığında bunun bir yanma adresine gittiğine dikkat çekti. Bu, yanlışlıkla kimsenin kontrol etmediği ve bir daha taşınamayacağı bir adrese gönderildiği anlamına geliyordu.

ENS, blok zinciri adreslerini alan adlarıyla ilişkilendirmenizi sağlayan bir hizmettir. Karmaşık blok zinciri adresleri yerine insan tarafından okunabilen adlara işlem göndermeyi kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

Yakılan ENS adıyla ilgili olarak Johnson, bunun şimdiye kadar kaydedilen ilk ENS adı olduğunu belirtti. Ad, bir palindrom olan rilxxlir.eth idi ve Johnson, kişisel fonlarla kaydettirirken, bir ENS hesabı tarafından tutuldu. 

Johnson, ENS adını kendi hesabına taşımak için OpenSea’ye giderek transfer etti. Bu, yanlışlıkla yakım adresine gönderildiği zamandı.

Nick Johnson daha sonra benzer şekilde etkilenen diğer insanlardan daha fazla rapor aldı ve 42 NFT’yi içeren 32 etkilenen işlemin listesini bir araya getirdi. 

NFT’lerin çoğunluğu ERC-721 standardındaydı, ancak birkaçı ERC-1155’i kullandı. NFT’lerin her birinin taban fiyatları kontrol edildi ve toplamının 100.000 dolara kadar çıktığı belirtildi.