HaberlerKripto Para Haberleri

OpenSea NFT Platformundaki Botlar Açık Artırmaları Etkileyebilir

Uzmanlara göre OpenSea platformundaki Botlar NFT müzayedelerini manipüle ediyor olabilir.

OpenSea, yatırımcılar için açık artırmalarda NFT’lerin satılabileceği popüler bir pazar yeridir. The Defiant’ın son araştırmasına göre müzayede sisteminin botlar tarafından istismar edildiği görülüyor.

OpenSea, ağ işlemleri yoluyla Uniswap’ı geçmeyi başardı. Etherscan, NFT pazarında son 24 saat içinde 2,5 milyon dolarlık işlem hacmi olduğunu bildiriyor.

OpenSea ve diğer NFT platformları, Ethereum kullanımı açısından DeFi’yi geçerek Uniswap’ı yerinden etti. Ultrasound.money, OpenSea’nin EIP-1559’un yayına girmesinden bu yana geçen hafta işlem ücretlerinde yaklaşık 6 milyon dolar yaktığını bildiriyor.

OpenSea sözleşmesini kullanan son bin işlemin dörtte birinden fazlasının iptal edilmesiyle şaşırtıcı bir oranda siparişlerin iptal olduğu görüldü.

Araştırmacı Mike Dudas botlar hakkında şunları söyledi:

“Botlar şu anda Opensea’ye teklif veriyor, ardından teklifleri kabul edildikten sonra iptal ediyor.”

Tanınmış bir Solidity geliştiricisine göre, botlar herhangi birinin tekliflerini kabul edip etmeyeceğini görmek için izliyor ve ardından teklifi iptal ederek kabulün başarısız olmasına neden oluyor. Geliştirici,  “Bu, kullanıcıları hüsrana uğratıyor ve çaresiz bırakıyor” dedi.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu