OpenSea, NFT Hırsızlıkları Sonrası Kullanıcılara Geri Ödeme Yapıyor

OpenSea, NFT Hırsızlıkları Sonrası Kullanıcılara Geri Ödeme Yapıyor

OpenSea, takas edilemeyen tokenlerini (NFT) çaldıran ve çalınan NFT’leri Pazartesi günü piyasa değerinin çok altında yeniden satılan mağdur kullanıcılara geri ödeme yapıyor.

Bir OpenSea sözcüsü Blockworks’e yaptığı açıklamada, şirketin “etkilenen kullanıcılara aktif olarak ulaştığını ve geri ödeme yaptığını” ve konuyu “inanılmaz derecede ciddiye aldıklarını” söyledi. Sözcü, kullanıcılara tam olarak ne kadar geri ödeme yapıldığını ise belirtmedi.

Şirket, sorunu düzeltmeden önce kamuyu bilgilendirmekten kaçınmanın konuyla ilgili tedbir gereksiniminden doğduğunu söyledi. OpenSea, sorunu çözmek için tüm etkin listelemeleri gösteren yeni bir gösterge panosu da dahil olmak üzere ürün iyileştirmeleri üzerinde çalışıyor.

Blockchain analitik firması Elliptic‘e göre, Pazartesi günü en az üç fırsatçı OpenSea güvenlik açığından yararlanarak NFT satışlarını takip eden 1 milyon doların üzerinde etheri çalmayı başardı. Çevrimiçi olarak “jpegdegenlove” ismini kullanan bir kullanıcı, pazardaki dijital koleksiyonları 934.000 dolarlık ethere çevirmeden önce yedi NFT için yaklaşık 133.000 dolar ödedi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: İngiliz araştırmacılar, Bitcoin’i kuantum bilgisayarlarla hacklemenin gelecekte mümkün olabileceğini savunuyorlar

Elliptic bir raporda, “İstismar, bir NFT’yi önceki listeyi iptal etmeden yeni bir fiyattan yeniden listeleme yeteneğinden kaynaklanıyor gibi görünüyor.” dedi.

Ek olarak platform, NFT’ler için varsayılan listeleme süresini altı aydan bir aya indirdi ve böylece bir NFT yeni zaman çerçevesinden sonra bir cüzdana geri aktarılırsa listenin süresi dolmuş olacak.

OpenSea’nin geçen yıl 42 NFT‘yi çaldıran; ancak bir gün içinde düzeltilen hatanın pazara ağır zararlar verdiği bildirildi.