OpenSea, Kripto Para Kredi Platformu Dharma Labs’ı Satın Aldı

OpenSea, Kripto Para Kredi Platformu Dharma Labs’ı Satın Aldı

OpenSea Kurucu Ortağı ve CEO’su Devin Finzer Salı günü bir blog yazısında yaptığı açıklamada, kripto para kredi platformu Dharma Labs‘ı satın aldığını duyurdu.

2021 yılı, endüstrinin bir bütün olarak ana akım olarak benimsenmesi nedeniyle dijital varlıklar alanındaki birçok şirket için dikkat çekiciydi.

Aynı zamanda, NFT pazarı da patladı ve Finzer 2022’nin farklı olmasını beklemiyor. Yönetici, “2022‘ye girerken, NFT’ler tamamen kamu çıkarının merkezinde yer alıyor ve alanı ileriye taşımaya yardımcı olma fırsatı veriyor” dedi. 

Finzer’a göre Dharma Labs‘in satın alınması, hacim olarak en büyük NFT pazarı olan OpenSea’nin, ürün geliştirmeyi hızlandırmak; güveni, emniyeti ve güvenilirliği genişletmek; NFT’lere ve Web3 ekosistemine yatırım yapmak ve ekibini büyütmek konusunda yarar sağlayacak.

Dharma bir blog yazısında, “2022 ve sonrasında, dikkatimizi kriptonun benimsenmesinin odak noktasına çevirmekten heyecan duyuyoruz. Birlikte NFT endüstrisini ileriye taşıyacağız” dedi. 

Dharma’nın CEO’su ve Kurucu Ortağı Nadav Hollander, anlaşmanın bir parçası olarak, OpenSea’nin baş teknoloji sorumlusu olacak. 

Hollander, uzun süredir yazılım mühendisi ve Ethereum topluluğu üyesi olarak bilniiyor. LinkedIn profiline göre, Dharma’ya liderlik etmeden önce yaklaşık son beş yıldır Coinbase ve Google’da çalıştı .

Hollander Salı günü bir dizi tweet’te “OpenSea neredeyse bir gecede 1000 kat büyüdü” dedi. “Bu kritik kavşakta OpenSea’ya CTO olarak katılma fırsatından dolayı onur duyuyorum. 1 numaralı odak noktam, OpenSea ölçeğinin kullanıcılarının beklediği ve hak ettiği güvenilirlik, performans ve çalışma süresi kriterlerini karşılamasına yardımcı olacak” diye ekledi.

Hollander, Web3 ve NFT ekosistem geliştirme çabalarını denetleyen OpenSea Kurucu Ortağı ve mevcut baş teknoloji sorumlusu Alex Atallah’ın yerini alacak.