OpenSea Halka Arz Söylentilerini Yanlış Anlaşılmaya Dayandırdı

OpenSea Halka Arz Söylentilerini Yanlış Anlaşılmaya Dayandırdı

OpenSea Geri Adım Attı

Son olarak OpenSea‘nin yaşadığı gibi kripto dünyasındaki yanlış anlamalar ve raporlama saçmalıkları gerçek hayatta bazı olumsuz sonuçlar doğurur. Aralık ayının başında bu duruma düşen ve adından çokça söz ettirip ağır tepkilere maruz kalan NFT platformu OpenSea, spekülasyonların ardından geri adım attı.

Konu esasında Bloomberg’in yayınladığı bir makalenin yanlış anlaşılmış olmasından ya da konunun doğru bir şekilde aktarılmamış olmasından kaynaklanıyor; fakat StevedaNews ekibi olarak sanıyoruz ki şirket karşılaştığı tepkilerin ardından geri adım atmak zorunda kaldı ve bu geri adım atma eylemini de yanlış anlaşılmaya dayandırıyor.

Yeni atanan OpenSea CFO’su Brian Roberts, daha önce hiç CFO’su olmayan bir şirkette ilk günlerini kutluyor olmalıydı; fakat böyle olmadı. Roberts sosyal medyada fitili ateşleyerek durumu bu noktalara getiren twitler attı ve şirkete tepkiler bir anda çığ gibi büyüdü.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Kongre üyesi Alexandria Ocasio Cortez neden Bitcoin’e yatırım yapmadığını açıklıyor

Yüksek profilli işe alım hakkında bir Bloomberg makalesini okuyan kripto gözlemcilerinin şirketin İlk Halka Arz [IPO] aldığını varsaymasından sonra olan oldu. Söylentiler daha fazla söylenti doğurdu ve Roberts bir açıklama yapmak zorunda kaldı. Şirketin CFO’su Roberts şöyle dedi:

“@OpenSea’nin planları hakkında yanlış izlenimler var. Konuyu düzelteyim: Bir halka arzın nihayetinde nasıl olabileceğini düşünmek ile aktif olarak bir halka arz planlamak arasında büyük bir uçurum var. Bir halka arz planlamıyoruz ve planlasaydık, OpenSea topluluğunu dahil etmeye çalışırdık.”

Kullanıcılar çeşitli nedenlerle halka arza karşıydı. Merkezileşme korkusu, büyük bir endişeye dönüşmüştü.

Gerçek Şu ki:

Bir Bloomberg hikayesi tam olarak nasıl bir karmaşa yarattı? Çünkü birkaç Twitter kullanıcısı, Roberts’ın şirket için halka arz planlarını tartıştığı bildirilen makalenin bir bölümüne dikkat çekti.

Bu kıvılcım, toplumu alevler içinde bırakmaya yetti. Ancak, Roberts şimdi bir halka arz hakkında sadece düşündüğünü ve bunu planlamadığını açıkça belirtti.

Ayrıca, CFO’nun kimlik bilgileri halka arz korkusunu daha da artırdı. Sonuçta, OpenSea kurucu ortağı ve CEO’su Devin Finzer şunları yazdı:

“Brian’ın hikayeli bir kariyeri var. Özellikle 2014’te Lyft’in ilk CFO’su olarak. Aşırı büyüme ve milyarlarca yolculuk aracılığıyla şirketin ölçeklenmesine ve yönetilmesine yardımcı oldu. Ayrıca, milyarlarca dolarlık halka arzı ile Lyft’e rehberlik etti. “