HaberlerKripto Para Haberleri

Önümüzdeki Haftalarda Kripto Para Birimlerini Neler Bekliyor?

Önümüzdeki haftalar kripto para birimleri için önemli bir dönüm noktası olabilir.

Mayıs ayı Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için oldukça çalkantılı geçti. Bu ayda kripto paralara dair pek çok düzenleme önerisi gündem konusu oldu.

Bazı ülkeler kısıtlayıcı önlemler alsa da pek çok ülke, kurum ve kuruluş dijital varlıkları benimsemeye ve olumlu adımlar atmaya başladı.

Özellikle önümüzdeki haftalar kripto para birimleri için önemli bir dönüm noktası olabilir. Uzmanlar, G7 zirvesinin, FED faiz toplantısının ve NATO zirvesinin büyük dalgalanmalara neden olabileceği konusunda uyarıyor.

11-13 Haziran G7 Zirvesi

G7 Zirvesi
G7 Zirvesi

Londra’da maliye bakanları ve merkez bankası yetkililerinin katıldığı son toplantıda gündeme getirilen konular arasında merkez bankası dijital paraları ve stabilcoinler vardı. Grup, düzenlenmemiş sabit paralarla ilgili endişelerini yineledi ve merkez bankalarının dijital paraları için bir dizi tasarım önerisi yayınladı.

11-13 Haziran tarihlerinde yapılacak yeni zirveye G7 üyeleri Kanada, İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya ve ABD hükümet ve devlet başkanları katılacak. Zirvede G7 üyeleri olmayan Güney Afrika, Hindistan ve Avustralya liderleri de yer alacak. G7 zirvesinde iklim krizinden pandemiye ve ekonomik krize kadar pek çok konunun ele alınacağı belirtildi.

14 Haziran NATO Zirvesi

NATO Zirvesi
NATO Zirvesi

14 Haziran Pazartesi günü yapılacak NATO Zirvesi Belçika’nın başkenti Brüksel’de gerçekleşecek. Yapılan açıklamalara göre NATO liderleri, gelecek tehditleri nasıl karşılayacakları ve etkili yük paylaşımı konusunda istişarelerde bulunacaklar.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg Brüksel’de gerçekleşecek zirve için, ”Avrupa ve Kuzey Amerika arasındaki bağın cisim bulmuş hali olan NATO‘yu güçlendirmek için eşsiz bir fırsat” ifadelerini kullandı.

15-16 Haziran FED Faiz Toplantısı

Fed Faiz Toplantısı
Fed Faiz Toplantısı

FED Faiz Toplantısı, küresel piyasalarda oldukça önemli bir rol oynayacak. Birçok kişinin yakından takip ettiği FED Toplantısı, 15-16 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. Her toplantı, faiz artırımı, düşürümü ya da sabit karar için büyük önem arz ediyor.

Analistler, Fed’in politika duruşunu değiştirmemesi halinde parasal sıkılaşmanın yakın zamanda gerçekleşebileceğini ve piyasaları endişeye sevk edeceğini belirtiyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu