Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu Kripto Para Platformlarının Tether Ticareti Yapmasını Yasaklıyor

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu Kripto Para Platformlarının Tether Ticareti Yapmasını Yasaklıyor

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu kripto para platformlarının faaliyet gösterebilmesi için gerekli olan ilk onay turunu yayınladı.

Düzenleyici kurum, son haftalarda yayınlanan belgelere göre, kripto para hizmetleri sunan platformların Tether ticaretini yapmasını yasakladı.

Toronto merkezli, Wealthsimple ve Coinberry, Kanada Menkul Kıymetler Komisyonu’nun onay verdiği ilk şirketler olarak biliniyor.

Yine de onaylar, bu platformları, özellikle Bitcoin, Ethereum, Bitcoin cash ve Litecoin gibi belirli sayıda kripto para birimiyle sınırlandırıyor gibi görünüyor. Düzenleyici kurumun yayınladığı belgelerde Tether’ın, “Yasaklanmış Kripto Varlıklar” olarak işaretlendiği belirtiliyor.

Belgelerde, söz konusu platformların Tether ticareti yapmasının neden yasaklanacağına dair belirli bir gerekçe sunulmadığı bildirildi.

OSC’nin bir temsilcisi konu hakkında şunları söyledi:

“Platformlar halihazırda Kanada’daki menkul kıymetler mevzuatı kapsamındaki mevcut gerekliliklere tabi olduğundan, yeni kurallar getirmeyi planlamıyoruz.”

Finansal teknolojiler konusunda uzmanlaşmış Kanadalı bir avukat olan Christine Duhaime, “Tether muhtemelen yüksek riskli olarak görülecektir” dedi.