Altcoin Haberleri

Önemli Gelişmeden Önce Balinalar Bu Altcoin’den Yığınak Yapıyor!

Kripto para balinaları, Ripple ile SEC ortasında devam eden dava sona yaklaştıkça altcoin projesine büyük ilgi gösteriyor. Bu da balinaların Ripple ve SEC davasında Ripple’ın kazanmasına bahse girdiğini gösteriyor. Bu ortada XRP Ledger için yeni bir değişiklik teklifi var.

Balinalar ortasında altcoin projesine ilgi artıyor

Balina izleme platformu Whale Alert’e nazaran, anonim bir derin cep yatırımcısı, bilinmeyen öbür bir kullanıcının adresine 107,78 milyon dolar bedelinde 254,594,800 (254,59 milyon) XRP tokeni transfer etti.

XRP odaklı hizmet Bithomp’tan alınan datalar, sürecin Pazartesi öğle gerçekleştiğini gösteriyor. Basın vaktinde, fonlar alıcının cüzdanında hala bozulmamış durumda. Bu da sürecin gerisindeki mantığın yatırım maksatlı olabileceğini düşündürüyor.

Whale Alert, üstte belirtilen sürecin yanı sıra son 24 saat içinde gerçekleşen öteki büyük XRP transferlerinin detaylarını da paylaştı. Yaklaşık 16 saat evvel, kimliği meçhul bir balina, Ripple irtibatlı 35 milyon adet tokeni AB merkezli kripto para borsası Bitstamp’a taşıdı. Whale Alert’in Twitter’da bildirdiği sırada sürecin bedeli 14,97 milyon dolardı.

Bir saat sonra, Whale Alert ayrıyeten XRP tokenlerinde öteki bir büyük hareket gözlemledi. Bu kere isimsiz bir balina, Latin Amerika merkezli kripto para borsası Bitso’dan 30,2 milyon XRP token (12,86 milyon dolar) çekti.

İşlemler, derin cepli kripto para yatırımcıları ortasında XRP’ye artan ilginin akabinde geliyor. Son iki gün içinde kripto balinaları, borsalardaki ve soğuk cüzdanlardaki adreslerinden 600 milyondan fazla XRP tokeni transfer etti. Pazartesi günü kimi yüksek net bedele sahip yatırımcılar 336 milyon XRP taşıdı.

Balinalar, Ripple davasını kazanırsa bir XRP rallisi için iyimser

XRP’nin sakin fiyatına karşın, kripto para balinaları, Yargıç Analisa Torres’in devam eden davada Ripple lehine karar vermesi durumunda altcoin projesinin tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 3,4 doları geçeceği konusunda optimist.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse İsviçre’deki 2023 Dünya Ekonomik Forumu’nda CNBC’ye, şirketin davadaki pozisyonuna dayanarak davanın sonucundan emin olduğunu açıkladı. Yargıç Torres’in 2023’ün birinci yarısında dava hakkında karar vermesini beklediğini de kelamlarına ekledi. Garlinghouse tarafından yapılan yorumlar, balinaların XRP iştahını artırmaya devam ederek neredeyse her gün yüz milyonlarca kripto varlığının transferine yol açtı.

XRP Ledger için yeni değişiklik teklifi

XRP Ledger, açık kaynaklı, merkezi olmayan ve müsaade gerektirmeyen bir ağ. DeFi, mikro ödemeler ve hatta NFT’ler üzere ödemelerle ilgili çeşitli uygulamaları kolaylaştırıyor. Yıllar geçtikçe, mahallî tokeni XRP, kripto alanında en düzgünler ortasında olmak için meteorik bir formda büyüdü. Son vakitlerde, XRP Ledger, defterde uygulanması için önerilen yeni bir değişiklik aldı. Denis Angeli, XLS-34d koduyla etiketlenen son değişikliğe katkıda bulunan ve öneren kişi.

Teklif, XRPL ekosisteminin yapısal tesislerinde kimi değişiklikler öneriyor. Bu cins ayarlamaların, XRP olmayan mahallî XRPL varlıklarının yeteneklerini ve fonksiyonlarını güzelleştirmeye yardımcı olacağını kaydediyor. Yeni teklif, XRP Ledger süreçlerini, objeleri ve hatta RPC yollarını değiştirecek. Ayrıyeten Trustline bakiyelerinin Escrows ve PayChannels üzerinde kullanılmasına müsaade verecek.

Değişikliklerle birlikte emanet hesapları, XRP ekosistemi üzerinde geliştirilen tüm varlıkları içerecek. Bir proje takımının birtakım tokenları bir Trustline bakiyesine kilitlemesi ve token arzını izlemesi mümkün olacak. Ayrıyeten, değişiklik, token ihraç edenlerin varlıklarının yetkilendirme denetimini elinde tutmasına müsaade verecek. Böylelikle, enstrümanlara kilitli olsalar bile tokenleri dondurabilirler.

Ek olarak, değişiklik, XRP Ledger’in azamî güvenliğini sağlayarak verimliliğini artırmayı planlıyor. XRP Ledger varlıklarının alakasız çoğalmasını yasaklıyor ve defter üzerindeki hesaplama gerilimini azaltıyor. Misal formda, defterdeki PayChannels, Trustline bakiyelerine erişim elde edecek. Örneğin, bir kullanıcı makul bir ölçüde varlığı kendi PayChannel’ına kilitlediğinde, Trustline’daki LockedBalance tıpkı ölçüde artacak.

Önerilen değişiklik yeni yayınlandı ve XRPL ağı şimdi bunu uygulamaya koymadı. Uygulamadan evvel, XRP topluluğu tarafından onu desteklemek yahut reddetmek için yapılan oylamadan geçmesi gerekiyor. XRP topluluğundaki kimi önde gelen isimler önerilen değişikliği destekliyor. Bunlar ortasında Evernode XRPL’nin kurucu ortağı Scott Chamberlain ve Xumm Wallet’ın baş geliştiricisi Wietse Wind yer alıyor.

Kaynak: Kripto Koin

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu