Bitcoin HaberleriHaberler

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları Açılış Töreni Sırasında El Salvador’un Simgesi Bitcoin Oldu!

Güney Koreli yayıncı MBC, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları Açılış Töreni esnasında dikkat çeken görüntüler paylaştı.

Güney Kore’nin yayıncı kuruluşlarından MBC, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları Açılış Töreni esnasında ülkeleri temsilen eden dikkat çekici görüntüler paylaştı.

Norveç için somon, İtalya için pizza, Haiti için ayaklanma ve Ukrayna için de Çernobil gibi görseller paylaşıldı. Bunların arasında en çok göze çarpan ise El Salvador oldu.

MBC, El Salvador’u temsil eden görüntüde Bitcoin (BTC) kullandı. Yayıncı kuruluş bu paylaşımların ardından özür diledi.

El Salvador Bitcoin
El Salvador Bitcoin

MBC’nin özür açıklaması ise şu şekilde:

“Bugünün Açılış Töreni yayınında, Ukrayna ve Haiti gibi ülkeler tanıtılırken uygunsuz görseller paylaşıldı. Ayrıca diğer ülkeler için uygunsuz fotoğraflar ve altyazılar kullanıldı. Ukrayna ve diğer ülkelerin izleyicilerinden özür dileriz”

Tepki gören fotoğraflar arasında El Salvador’un Bitcoin’i de yer alıyordu. Son günlerde ülke bu konuda ikiye bölünmüş durumda.

El Salvador‘da protesto yasağı olmasına rağmen vatandaşların bir kısmı Bitcoin’in ödeme aracı olarak kabul edilmesine karşı çıkmak için sokağa indi. MCB’nin açıklamasında El Salvador için açıkça bir özür yer almadı.

[affiliate_news2 id=”4293″]

Piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), Güney Koreli yayıncının bu hamlesiyle ilk kez olimpiyat oyunları ile bir ilişki kurmuş oldu.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu