Blockchain HaberleriHaberler

OKEx, Şimdiye Kadarki En Hafif Blockchain Protokolü olan Mina Protokolünü Destekliyor

Küresel kripto para borsalarından OKEx, MINA'ya erişimi açtı.

Popüler kripto para borsası OKEx , desteklenen blok zinciri projeleri listesine bir ekleme daha yaptı. Bunlardan sonuncusu sektördeki en hafif blok zinciri protokolü olan Mina Protokolü oldu.

MINA tokenin listesi, MINA/USDT spot ticaret çiftinin lansmanı ile 1 Haziran 2021’de 00:30 UTC’de yayına girdi.

Mina Protokolü, dApp’lerin gereksinimleri göz önünde bulundurularak geliştirilmiştir. Protokol, ortalama blok zinciri boyutunun şu anda yüzlerce GB olarak hesaplandığı emsallerine kıyasla yalnızca 22 KB büyüklüğünde blok zincirine sahip.

Mina Protokolü, DApp’lerin gelişmiş ihtiyaçlarına hizmet edebilen gerçekten merkezi olmayan, ölçeklenebilir ve güvenli bir blok zinciri sunmak için ortaya çıkarıldı. Bunun yanında şifreleme ve özyinelemeli zk-SNARK’lar uyguluyor.

Böyle bir çözümün blok zinciri teknolojisinin geleceği üzerindeki etkilerini anlayan OKEx, ilk destekçilerden biri olarak ortaya çıktı. OKEx CEO‘su Jay Hao yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Mina Protokolü, güvenlik ve ademi merkeziyetçilik açısından dengeyi sağlamaya yardımcı oluyor. OKEx, yalnızca kullanıcılar için bir ticaret pazarı değil, aynı zamanda blok zinciri akıllarını bir araya getiren bir platform ve Mina Protokolü gibi benzer fikirlere sahip girişimlerle daha fazla ortaklık kurmayı dört gözle bekliyoruz.”

Toplam 1.000.000.000.000 arz ile MINA, dApp’lere sunduğu olanaklar sebebiyle değerli bir varlık olma potansiyeline sahip. OKEx platformunda MINA’ya erişim açıldı.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu