HaberlerKripto Para Haberleri

OKCoin Borsasının Pekin Ofisini Kapattığı İddia Edildi

Çinli gazeteci Colin Wu, OKCoin Pekin ofisinin çalışmalarını durdurduğunu söyledi.

Kripto para araştırmaları ile tanınan Çinli gazeteci Colin Wu, Twitter sayfasında OKCoin kripto para borsasının 24 Haziran’da çalışmalarını durdurduğunu söyledi.

Colin Wu‘nun Twitter takipçileri, borsanın Pekin ofisinin kapatılması hakkında “komünist ideolojisi” ve “özgürlük eksikliği” gibi söylemlerle Çin’e tepki gösterdi.

Aynı zamanda, bazı gözlemciler, Wu‘nun referanslarla desteklenmeyen ifadesinin, korku, belirsizlik ve şüphe (FUD) ilkesiyle manipülasyondan başka bir şey olmadığını öne sürdüler.

Gazeteci Colin Wu uzun süredir Çin’deki kripto para gelişmelerini yakından takip ediyor ve şu ana kadar söylediklerinin hemen hemen hepsi doğru çıktı.

 

OKCoin 2013 senesinde kuruldu. Şirket, Ceyuan Ventures, Mantra Capital, Ventures Lab ve Silikon Vadisi’nin ünlü Tim Draper’ı da dahil olmak üzere diğer tanınmış özel yatırımcılardan 10 milyon dolarlık fon topladı.

2016-2017 senelerinde OKCoin, ayda 16.000.000 BTC’den fazla işlem ile dünyanın önde gelen Bitcoin borsalarından biriydi. Pekin ofisi ise şirketin ana merkezlerinden biri olarak belirtiliyordu.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu