Blockchain HaberleriHaberler

OK Group, Blockchain Çözümleriyle Kara Para Aklamayla Mücadeleye Yardım Etmek İçin Polisle Birlikte Hareket Edecek

OK Group, blockchain çözümleri aracılığıyla kara para aklamayla mücadeleye yardımcı olmak için Çin’deki Nanjing şehrinde polisle ortaklık kurdu.

Şirket, blockchain istihbarat çözümünün Çin polisinin yasadışı fonlarda 10 milyar yuan (1,5 milyar dolar) geri almasına ve düzinelerce davayı çözmesine yardımcı olduğunu açıkladı.

Çin hala blok zinciri teknolojisini destekliyor ve onu dijital geleceğinin büyük bir parçası olarak görüyor. Mart ayında ülke, beş yıllık ulusal politika planını yayınladı ve Blockchain’den ilk kez ülkenin önümüzdeki 5 yılda odaklanacağı teknolojilerden biri olarak bahsetti .

Çin’in blockchain teknolojisini uygulamaya çalıştığı alanlardan biri de kara para aklamayla mücadele. OK Group, halihazırda yetkililerin birçok suçluyu çökertmesine yardımcı olan çözümleri ile bu alandaki en büyük oyunculardan biri olmuştur.

[affiliate_news2 id=”4045″]

Şimdi, yan kuruluşlarından biri olan OKLink, Çin’in doğusundaki Jiangsu eyaletinin başkenti Nanjing’de polisle ortaklık kurdu. Yapılan basın açıklamasına OK Grubu tarafından, OKLink blockchain yoluyla “kamu güvenliği ve sosyal yönetişim” üzerinde çalışma yapılacak.

Proje başladığında esas olarak kara para aklama ile mücadeleye odaklanılacak olsa da, iki kuruluş blok zinciri tabanlı sosyal yönetişim ve kamu güvenliğine odaklanmak için zamanla kapsamlarını genişletecek.

OKLink, bir süredir Çinli yetkililerle birlikte çalışıyor ve suçlarla mücadele için blockchain teknolojisinden yararlanmalarına izin veriyor. OK Group’a göre , blockchain çözümleri İç Moğolistan’daki polise kara para aklama ile ilgili düzinelerce davayı çözmede ve on milyarlarca dolarlık varlığı başarıyla kurtarmada yardımcı oldu.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu