Ödüllü bir fotoğrafçı, Bored Ape NFT’den 1.4 milyon dolar kazandı

Ödüllü bir fotoğrafçı, Bored Ape NFT’den 1.4 milyon dolar kazandı

Emmy adayı fotoğrafçı John Knopf bugün Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT’sini sattığını duyurdu. Eser için tam 347 ETH aldı. Knopf, 9452 numaralı astronot lazer gözleri maymununu basıldığı gün sadece 0,08 ETH karşılığında satın aldığını belirtti. Yani muazzam bir kar söz konusu denilebilir.

Bu büyük satış, mevcut ETH fiyatlarına göre fotoğrafçıya yaklaşık 1,39 milyon dolar kar sağladı. Knopf satışa yanıt olarak, “Şu anda kelimelerim tükeniyor. Hayatımı ve topluluktaki herkesi tamamen değiştirdiğin için teşekkür ederim BoredApeYC!!!” İfadelerini kullandı.

Bazı katılımcılar, ABD’de olsaydı, hükümetin %35‘e varan oranlarda vergi alabileceği ağır bir vergi yasasıyla karşı karşıya kalacağına dikkat çekti.

Alıcı Chain Protocol CEO’su Deepak Thapliyal, satın alma işlemi hakkında ”ilk NFT’im olarak doğru olanı almak istedim” dedi.

Nonfungible analitik platformuna göre, son yedi gün içinde NFT satışları için toplam 275 milyon dolarlık hacim elde edildi. Geçen hafta en çok satan NFT koleksiyonu, 50 milyon dolarlık satış gören CryptoPunks oldu.